Hercule Poirot

Cornwallská záhada

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2227  
Sdílet
| Poslat odkaz

Běda každému manželovi, který si na malém městě koupí plechovku s herbicidem. David Suchet v hlavní roli britského seriálu, natočeného podle literární předlohy Agathy Christie (1990). Dále hrají: H. Fraser, P. Jackson, P. Moranová, Ch. Salamanová, J. Bowler, J. Willis, A. Walkerová, L. Girlingová, T. Vosburghová a další. Režie Edward Bennett

Hercula Poirota navštíví rozrušená starší dáma paní Pengelleyová a svěří se mu se svými obavami, že ji chce manžel, jinak ctihodný maloměstský zubař, otrávit. Za motiv považuje jeho lásku k mladé asistentce. Poirot s Hastingsem vyrazí za paní Pengelleyovou do městečka Polgarwithu v Cornwallu hned druhý den, přicházejí však pozdě, paní právě zemřela. Přestože služka i celé městečko podezírají z vraždy manžela oběti, její lékař možnou otravu vylučuje. Poirot s Hastingsem navštíví jak půvabnou asistentku doktora Pengelleyho, tak neteř nebožky Fredu Stantonovou, která nijak nezastírá, že s tetičkou nevycházela dobře. Ta se totiž překvapivě zamilovala do Fredina snoubence Jacoba Radnora. Detektivové z městečka odjíždějí, zanedlouho se tam však vracejí. Na základě podezření z vraždy byla provedena exhumace těla paní Pengelleyové a pitva potvrdila smrtelnou otravu.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • betynka 8. 2. 2015 14:47

  zvuk

  Nechapu, co si porad stezujete, mne funguje zvuk i obraz na ruznych pocitacich…

 • kral hory 25. 1. 2015 20:03

  funguje

  mě funguje naprosto bez problemu asi mate spatny PC. lol

 • Zuzana 24. 1. 2015 10:36

  LICENCE?!

  Nefunguje nic - bude to vůbec někdo řešit? Díky!

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Agatha Christie's Poirot/Cornish Mystery, The – Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 1990 – ST  4:3
Žánr: Seriál
Nejbližší díly ve vysílání
Ztracený důl

sobota 18. 4.

Cornwallská záhada

sobota 25. 4.

Tajemné zmizení pana Davenheima

sobota 2. 5.