Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7113  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Dále připravili: J. Horská, L. Krenková a M. Straka

V přímém přenosu bude moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovat o tom, zda bude občany zvolený prezident lepší, nebo bude jen nastrčená politická loutka, zda jsme na tento způsob dostatečně vyspělí, kolik peněz to bude stát a další otázky, které se točí kolem přímé volby prezidenta.

Diskutovat budou: senátor ČSSD Jiří Dienstbier, socioložka PhDr. Jiřina Šiklová, senátor KDU-ČSL Jiří Čunek, Ing. Miloš Zeman, čestný předseda SPOZ (Strany práv občanů Zemanovci) a další.

Senátem prošla pravidla pro přímou volbu prezidenta. Návrhy na kandidáty musí navrhnout buď nejméně 20 poslanců, nebo 10 senátorů, anebo každý občan ČR, který dosáhl 18 let věku a podpoří-li jeho návrh petice podepsaná nejméně 50 tisíci občany. Kampaň bude 16denní. Volba bude dvoukolová, stejně jako volby do Senátu.

Je sice pěkné, že politici prosadili volbu nástupce V. Klause všemi občany, ale zároveň předložili jen velmi nekvalitní pravidla průběhu přímé volby. Za to politiky kritizuje předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Takže je otázkou, zda se přímá volba vůbec stihne. Opozičním sociálním demokratům se zase nelíbí, že sama vláda už do návrhu nedala omezení výdajů na prezidentskou volební kampaň. Dalším otazníky se objevují nad finanční výhodností celé akce „přímá volba“. Podle prvních odhadů by měla stát až 620 milionů, zatímco volba „postaru“ přišla na statisíce.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse diváků
 • a. 23. 4. 2012 13:33

  Přímá volba prezidenta dočasně zchladí všechny milovníky přímé demokracie. Bude to podle mě horš…

 • Vladimír Kolář 22. 4. 2012 23:40

  financování politických stran

  kdyby měly strany průhledné financování tak jako jediná strana u nás - strana zelených, tak se ne…

 • Martn S. 20. 4. 2012 21:24

  Těším se na příští díl

  Příště odbory, to zase bude komedie. Buďme rádi, že taková parta nemá šanci zde něco prosadi…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 51 minut – Rok výroby: 2012 – HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu