Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: J. Vondráček, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Přinese novela stavebního zákona jednodušší řízení?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o změnách v zákoně. Diskutovat budou: Karla Šlechtová – ministryně pro místní rozvoj, ANO, Matěj Stropnický – předseda Strany Zelených, Irena Bartoňová Pálková – viceprezidentka Hospodářské komory ČR, Daniel Vondrouš – Zelený kruh, Ladislav Bukovský – ČKAIT , Kristýna Jirsová – konzultantka ve stavebnictví, a další.

V březnu schválila poslanecká sněmovna novelu stavebního zákona. Během připomínkového procesu předložili poslanci desítky pozměňovacích návrhů. Novela zasahuje do kompetence několika ministerstev a předloha zároveň mění 43 souvisejících zákonů. Podle ministerstva pro místní rozvoj by změny zákona měly přinést především zrychlení a zjednodušení příprav i realizace staveb a to nejen pro developery, ale také pro drobné stavitele.

Vlna odporu se zvedla především po schválení změny, navržené poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou. Ta by podle kritiků měla výrazně potlačit práva občanů v procesu schvalování výstavby. Přinese novela stavebního zákona jednodušší řízení, anebo přibude více černých staveb a sousedských sporů? Budeme se moci bránit proti stavbám, které ve svém okolí nechceme? Anebo budeme muset strpět, co bez nás rozhodnou naši zastupitelé?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2017
 L HD