Máte slovo s M. Jílkovou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6245  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Máme přijmout tisíce uprchlíků z muslimských zemí? Dále připravili: L. Krenková, K. Dušková a R. Kudrnáček

Příští téma: Máme přijmout tisíce uprchlíků z muslimských zemí?

Nebo jste proti?

Přijďte diskutovat.

Již téměř čtyři roky sužuje Sýrii občanská válka, která vyvolala největší uprchlickou vlnu od konce druhé světové války. Miliony obyvatel byly donuceny opustit své domovy a přes tři miliony lidí i svou zemi, hovoří se o jedné z největších humanitárních krizí. Evropské státy se na konferenci OSN zavázaly poskytnout pomoc tisícům syrských uprchlíků.

Přes výzvy nevládních organizací a občanských iniciativ zabývajících se problematikou migrace, se ČR dlouhou dobu bránila přijetí lidí z této oblasti. Teprve na začátku letošního roku schválila vláda převoz 15 rodin s nemocnými dětmi do naší republiky, kde jim bude poskytnuto nejprve zdravotní ošetření a následně by měly být integrovány do české společnosti.

Je to ale dostačující? Nebo máme možnosti i kapacitu poskytnout pomoc a ochranu tisícům syrských lidí bez domova? A co bezpečnostní rizika, o kterých se mluví – jsou domnělá nebo opodstatněná? Nehrozí přijetím většího počtu uprchlíků rozšíření vlivu radikálních a teroristických islámských skupin na našem území? A nejde jen o vytváření zástupných problémů? Nebylo by lepší a efektivnější poskytovat pomoc jen v místě konfliktu?

Hosté:

Petr Fiala – předseda ODS, Stanislav Polčák – europoslanec TOP09, Martin Konvička – Iniciativa Islám v ČR nechceme, Magda Faltová – Sdružení pro integraci a migraci, Gen. Andor Šándor (v záloze) – bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby ČR a další.

Jak se přihlásit?

Debatovat může přijít každý, kdo má odvahu říct veřejně svůj názor.
Stačí se přihlásit na telefonním čísle: 261 13 77 66 nebo e-mailové adrese: mateslovo@ceskatelevize.cz. Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno, telefonní číslo a téma, o kterém chcete veřejně hovořit.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte slovo s Michaelou Jílkovou

Diskusní pořad, kde můžete vyjádřit svůj názor a kde řešíme problémy a témata, která působí starosti občanům! Každý divák může poslat svůj názor formou SMS nebo prostřednictvím webu České televize. Ve studiu, v němž povede moderátorka debatu, budou připraveni zastánci různých názorů na vybrané aktuální téma: zástupci odborné i laické veřejnosti. Nejde o to, aby se jeden host dostal do pozice „otloukánka“, na kterého by útočili ostatní, každý bude mít šanci říct svůj názor na daný problém a obhájit ho.

Diskuse

Diskuse k tomuto tématu bude otevřena při vysílání pořadu. Podívejte se na diskuse u starších témat.

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2015 – L  HD
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Živě:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – čtvrtek 29. 1. – 21:25

Opakování:

Nastavit připomenutíPřidat do Osobního programuČT1 – středa 4. 2. po půlnoci – 00:55

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 15. 1.

Má se zakázat kouření ve všech restauracích?

čtvrtek 22. 1.

Zneužívání příspěvku na bydlení a sociální byty

čtvrtek 29. 1.

Máme přijmout tisíce uprchlíků z muslimských zemí?