Úvod

Neděle 13. 8. 2017 po půlnoci

Není sýr jako sýr, a každý v kuchyni při vaření jen tak nepoužijete. Paní Mirka měla na tým Kuchařské pohotovosti velmi zajímavou prosbu. Nedaleko její chalupy, kde pobývá velmi často, je výrobna jednoho speciálního druhu, a to balkánského sýra. Ten zná snad skoro každý a také ho bezpochyby skoro každý někdy jedl. Ale v jaké podobě? Nejspíše jsme si na něm pochutnali v šopském nebo řeckém salátu. I paní Mirka ho ve stejné podobě mívá na stole velmi často, jenomže teď vymyslela trošku záludný úkol. Chce s balkánským sýrem připravit něco nového a dokonce i uvařit!!
Tohle zadání tým Kuchařské pohotovosti trochu zaskočilo, ale ne tak docela, a věděli si nakonec rady.
Z balkánského sýra budeme připravovat sýrový mousse s pečenými rajčátky a roketou, kuřecí stehna na koňakových hruškách, gratinovaná s balkánským sýrem. Jako příloha budou škubánkové placičky, které si - posypané strouhaným balkánským sýrem - připravíme také jako samostatný pokrm. Na nesplnitelný úkol - upéct ze slaného balkánského sýra sladký dezert - rezignoval pouze náš šéfcukrář Vladimír. Zato nás překvapil tím, že připraví tříbarevný koláč s tvarohem podle receptu svojí ženy Evy.

Recepty

Štítky

brambory, dezert, drůbež, hrušky, kuřecí maso, ovoce, předkrm, příloha, rajčata, studená kuchyně, sýr, tvaroh

Příští zásah

Fotografie

Večeře pro faráře

21. 3. 2009 10:00 ČT1

Když se tentokrát v telefonu ozval laskavým hlasem pan farář Kryštof a vyslovil své přání, Martině málem vypadlo sluchátko z ruky. Pan farář ale překvapil celý náš tým. Ukázalo se, že má velký smysl…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení