Podivuhodná cesta ježka Aladina

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 790  
Sdílet
| Poslat odkaz

Aladin se tentokrát zatoulá na statek, ale nic příjemného ho tam nečeká – slepice jsou naduté a kohout jakbysmet, pes se ho snaží vyhnat pryč a nakonec Aladina napálí mazaná kuna, která má zálusk na vajíčko ukryté ve sklápěcí pasti. I když Aladina varuje jeho kamarád Prášek, ježek kuně uvěří, že mu za vajíčko poví o Egyptu, a v pasti uvízne. Hospodář se domnívá, že ježek je dlouho hledaná škodná a odveze ho pryč, zatímco si kuna vítězně pochutnává na vejci.

Přehrát video

Režisér a autor Václav Chaloupek natočil pro Českou televizi nový třináctidílný večerníček. Je to další jeho hraný dokument o zvířatech, které jsou tak oblíbené u malých i velkých televizních diváků. Připomeňme alespoň ten poslední o Madle a Ťapovi – příběh nalezeného rysího mláděte a loveckého psa. Ale jistě se nám vybaví i seriály Méďové, Vydrýsek, Tuláček, Pruhovaní kamarádi nebo Kluci ze zámku.

Tentokrát si Václav Chaloupek vybral ježky, kteří jsou jako většina režisérových hrdinů ohroženými zvířaty. Hlavním hrdinou není jen tak obyčejný ježek, jak ho známe. Je to ježek ušatý až z afrického Egypta. Český zoolog Aleš ho omylem přiveze domů a ježek Aladin, tak se hlavní hrdina jmenuje, se ocitne v neznámé barevné krajině, docela jiné, než je písčitá poušť. Setkává se s domácími ježky a pro něj s cizími zvířaty. Mezi nimi se mu líbí, ale ze všeho nejraději by našel cestu zpátky domů k pyramidám. To se mu na konci seriálu samozřejmě povede.

Malé diváky čekají zajímavé pohledy na živou přírodu, dovědí se, že u nás žije ježek západní a východní, poznají jeho přirozené nepřátele. A také to, že jeho největším nebezpečím je člověk se svými rychlými auty. V novém dokumentu jsou unikátní záběry ježků, určitě veřejně neznámé.

V Podivuhodné cestě ježka Aladina, kterou vypráví herečka Jana Paulová, uslyšíme kromě znělek na konci a na začátku také několik písniček Jaroslava Samsona Lenka. Ten už s Václavem Chaloupkem léta spolupracuje a je i autorem hudby. Hlavním hrdinou je ježek Aladin a RNDr. Aleš Toman - ten je i odborným poradcem seriálu. Za kamerou byl Jiří Bálek a V. Chaloupek, střih a zvuk je dílem Petra Maršíka. Dramaturgyní je Marie Kšajtová.

Fotky z natáčení
Tapeta s ježkem na monitoru

Jak na to: Vyberte si podle obrázků tapetu, která se vám nejvíce líbí, pak klikněte na jednu z jejích variant podle velikosti vašeho monitoru, na zobrazený obrázek klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Nastavit jako pozadí.

varianty
1280 × 1024
1280 × 800
1024 × 768
varianty
1280 × 1024
1280 × 800
1024 × 768
varianty
1280 × 1024
1280 × 800
1024 × 768
varianty
1280 × 1024
1280 × 800
1024 × 768
Diskuse diváků
 • zababartakova  •  28. 9. 2013 20:53

  :)

  Hezký

 • eva 16. 7. 2010 20:51

  nadherny napad i pojeti

  nadherny vecernicek, klobouk dolu pred profesionalistou. Dekuji

 • ica 6. 5. 2009 11:06

  moc pěkný večerníček

  krásná pohádka pro malé i velké děti

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu