Simpsonovi XVIII

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz
Představujeme tvůrce seriálu Simpsonovi
Od jeho vzniku roku 1987 se na výrobě seriálu podílejí stovky lidí. Kdo je parta chlapíků, jež má na svědomí celsovětové „davové šílenství“?
Matt Groening

Klikněte pro větší obrázekDuchovní otec a výkonný producent seriálu Simpsonovi a celovečerního snímku Simpsonovi ve filmu v jedné osobě se narodil 15. února 1954. Otec Homer byl kreslíř, scenárista a karikaturista, matka Margaret učila ve škole. Vyrůstal v Portlandu ve státě Oregonu. Vystudoval Lincoln High School, poté Evergreen State College. V roce 1977 ukončil studium, získal diplom z filozofie a přestěhoval se do Los Angeles, kde se chtěl uchytit jako scenárista a spisovatel. Jeho srdeční záležitostí byly v té době především komiksy. Ze začátku střídal zaměstnání. Kdoví, snad tyto neutěšené začátky stály u zrodu úspěšných komiksových stripů Life in Hell, česky Život v pekle. Groening je posílal jako pozdrav přátelům a známým, celý komiks krátce nato vydal.

James L. Brooks

James L. Brooks a jeho produkční společnost Gracie Films se osobně zasloužili o to, že seriál o Simpsonových spatřil světlo světa. V jeho začátcích jej zakoupila televizní stanice Fox. Od té doby se věnuje právě tomuto seriálu, ale občas si odskočí i k filmům s naprosto jiným zaměřením. Brooks napsal, produkoval a zrežíroval film Cena za něžnost, který získal celkem pět Oscarů, včetně kategorie za nejlepší film. Tři z nich patřily přímo jemu. Brooksovi patří také 17 cen Emmy. Stejným způsobem se podílel na filmu Vysíláme zprávy. Jako producent ztvárnil divácky úspěšné snímky jako jsou Řekni cokoliv..., Válka Roseových a Velký. Mezi jeho poslední filmy patří například Lepší už to nebude nebo Španglicky snadno a rychle...

David Silverman

Vyrůstal v New Yorku a odmalička mu učarovalo kreslení a animované seriály. Jeho záliba se mu stala plně osudem, když vystudoval animovanou tvorbu a filmařinu na University of California v Los Angeles. Pracoval na různých televizních pořadech a kinofilmech. Podstatným momentem byla kresba prvních třicetisekundových spotů o Simpsonových pro pořad The Tracey Ullman Show. Premiérové uvedení seriálu na stanici Fox, provázel Silverman režií několika jeho epizod. Jeho další působení na tvorbě seriálu bylo v roli režijního supervizora, v roce 1992 se stal producentem. Nyní pracuje jako producent animace, režisér a vedoucí animace. I když Silverman nastoupil jako animátor k Simpsonovým až od 83. epizody, stal se v našem seriálu důležitou osobou.

Al Jean

Pracuje na Simpsonových jako producent a scenárista od chvíle, kdy se na obrazovkách objevili v seriálové podobě. V současnosti je jeho výkonným producentem. Jean studoval na Harvardu a podílel se na vydávání slavného univerzitního satirického časopisu The Harvard Lampoon. Byl jedním z autorů námětu na seriálech The Critic a Teen Angel, byl producentem velmi populárního pořadu It’s Garry Shandling Show. Kromě šesti Emmy byl nominován na Zlatý glóbus.

Mike Scully

Svou práci a kariéru v oblasti kresleného humoru začal tento rodák z Massachusetts vymýšlením vtipů pro slavného ruského komika Yakova Smirnoffa. V seriálu Simpsonovi pracoval jako vedoucí výroby, napsal také scénář k několika epizodám. Mimo jiné byl scenáristou seriálu Raymonda má každý rád a byl jedním z autorů televizních seriálů The Pitts a Complete Savages.

Danny Elfman

Autorem znělky k Simpsonovým není nikdo větší než Danny Elfman, zpěvák a skladatelská hvězda současného Hollywoodu. V první polovině 80. let působil ve skupině The Mystic Knights of the Oingo Boingo, kterou založil jeho bratr Rick. Úspěšná spolupráce s režisérem Timem Burtonem, který zadal skupině Oingo Boingo hudbu k jeho prvotině Pee-Weeho velké dobrodružství, nastartovala Elfmanova kariéru vyhledávaného skladatele. Počínaje tímto filmem začala dlouhá a úspěšná spolupráce těchto dvou výjimečných mužů (u nás známé Ukradené Vánoce Tima Burtona, Mrtvá nevěsta). Za svou tvorbu byl Elfman čtyřikrát nominován na Oskara, Grammy získal za hudbu k Batmanovi, za hudbu k seriálu Zoufalé manželky získal ocenění Emmy.

Text: Lenka a Vladimír Lukešovi
Převzato z časopisu ČT+

Originální název: The Simpsons XVIII / You Kent Always Say What you Want (fka The Kent Statement Massacre) – Stopáž: 21 minut – Rok výroby: 2007 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje