Další zprávy na portálu ČT sport

• Osobák, vysněná osmička a stříbro. Dálkař Juška překvapil i sám sebe
    Osobák, vysněná osmička a stříbro. Dálkař Juška překvapil i sám sebe

6.3.2015 20:36

Praha – Úvodní finálový den halového evropského šampionátu v Praze zacinkal v uších českých fanoušků hned třikrát. Medaile v koulařském sektoru se tak trochu čekala, o něco méně už ze soutěže pětibojařek a asi nikdo by neřekl, že mužská dálka zazvoní stříbrem.

• Na úvod tři medaile: Juška má senzační stříbro, Prášil a Klučinová berou bronz
    Na úvod tři medaile: Juška má senzační stříbro, Prášil a Klučinová berou bronz

6.3.2015 20:16

Praha Překvapiovou stříbrnou medaili na halovém mistrovství Evropy v Praze vybojoval ve skoku do dálky Radek Juška. Hned prvním pokusem si skočil osobní rekord 810 cm. Eliška Klučinová předvedla v pětiboji vynikající výkon a vybojovala bronzovou medaili. Součtem 4687 bodů překonala sedm let starý český rekord Denisy Rosolové. Koulař Ladislav Prášil vzápětí svou reprezentační kolegyni napodobil. Ve finále skončil třetí letošním maximem 20,66 hned z první série. Porazili ho jen favorizovaný Němec David Storl (21,23) a předchozí šampion Asmir Kolašinac ze Srbska (20,90).

• Maslák, Rosolová i Hrubá jdou do finále
    Maslák, Rosolová i Hrubá jdou do finále

Praha – V pohodovém tempu si zajistil postup mezi nejlepší šestici na halovém evropském šampionátu v Praze čtvrtkař Pavel Maslák, s vypuštěným závěrem doběhl do cíle v čase 46,46. Jistě do finále postoupila i čtvrtkařka Denisa Rosolová. Do finále se prosadila i výškařka Michaela Hrubá, a to díky osobnímu rekordu 191 cm. V kvalifikaci naopak vypadla tyčkařka Ptáčníková. Petr Svoboda postoupil do finále 60 m překážek, v něm skončil na osmém místě. O dalších českých úspěších čtěte zde.

• Maslák je s přehledem v semifinále, Hejnová skončila v rozběhu
    Maslák je s přehledem v semifinále, Hejnová skončila v rozběhu

6.3.2015 16:00

Praha - Na HME v Praze se dnes rozdává prvních pět sad medailí, do bojů o ně však nezasáhne Zuzana Hejnová, která při své premiéře na HME na 800 m skončila už v rozběhu. Skvěle si však vedli všichni čeští čtvrtkaři, favorit Pavel Maslák s přehledem postoupil do semifinále, stejně jako Patrik Šorm, Jan Tesař a Denisa Rosolová. Rozběhy zvládl i překážkář Petr Svoboda a půlkařka Lenka Masná. Finálové tyčkařské boje neminou Jana Kudličku, jenž skočil 570 cm a po kvalifikaci je pátý. Přímo do finále postoupila také Kristiina Mäki v závodě na 3000 metrů.

• Hejnová po rychlém konci na HME: Škoda, že jsem nezvolila čtvrtku
    Hejnová po rychlém konci na HME: Škoda, že jsem nezvolila čtvrtku

6.3.2015 13:30

Praha – Dlouho váhala Zuzana Hejnová, na jaké trati nastoupí na halovém mistrovství Evropy v Praze. Nakonec se bronzová medailistka z olympiády v Londýně na trati 400 metrů překážek, která se v hale neběhá, rozhodla pro závod na 800 metrů. A zvolila špatně. Hejnová skončila na HME už v rozběhu a po závodě litovala, že radši neběžela čtvrtku.