Další zprávy na portálu ČT sport

• Holuša překonal letitý rekord, Hejnová a Špotáková vyhrály
    Holuša překonal letitý rekord, Hejnová a Špotáková vyhrály

30.7.2015 22:54

Stockholm – Po téměř 32 letech se ve Stockholmu změnily české rekordní tabulky v běhu na 1500 metrů. Postaral se o to Jakub Holuša, který na mítinku Diamantové ligy vybojoval druhé místo v čase 3:34,26. Povedený český večer umocnily triumfy překážkářky Zuzany Hejnové a oštěpařky Barbory Špotákové.

• Bolt spílá dopingovým hříšníkům. Souboj v Pekingu získává na pikantnosti
    Bolt spílá dopingovým hříšníkům. Souboj v Pekingu získává na pikantnosti

29.7.2015 14:14

Praha – Sprinterská bitva na mistrovství světa v atletice slibuje skvělou podívanou. Na londýnské Diamantové lize se vrátil na stovce i světový rekordman Usain Bolt a dvakrát zaběhl čas 9,87, což ho řadí na šesté místo letošních tabulek. Zajímavé ovšem je, že hned tři z jeho letošních přemožitelů včetně Američana Justina Gatlina už za sebou mají trest za doping.

• Masná stále nepokořila limit na MS, ještě bude mít šanci v Linci
    Masná stále nepokořila limit na MS, ještě bude mít šanci v Linci

28.7.2015 21:47

Tábor - Už jen šest dní zbývá českým atletům na plnění limitů pro účast na mistrovství světa. Zatím ho nemá třeba finalistka minulého šampionátu Lenka Masná, která se ho pokoušela splnit na Velké ceně Tábora. Dařilo se naopak Jakubovi Holušovi, který vyhrál ve svém nejlepším čase za poslední tři roky.

• Špotáková na Diamantové lize v Londýně skončila o jediný centimetr druhá
    Špotáková na Diamantové lize v Londýně skončila o jediný centimetr druhá

25.7.2015 22:52

Londýn - Druhým dnem pokračoval podnik Diamantové ligy v Londýně. Na programu byl mimo jiné oštěp žen, kde nechyběla Barbora Špotáková. Česká atletka nakonec skončila těsně druhá, když jí o jediný centimetr přehodila Lotyška Madara Palameikaová. Výkonem 65,00 metrů si světová rekordmanka alespoň vylepšila letošní maximum a upevnila si vedení v průběžném pořadí. Další z českých zástupců Pavel Maslák doběhl v závodu na 400 metrů osmý v čase 45,78, z vítězství se radoval Jihoafričan Wayde van Niekerk.

• Semenyaová ozdobila mítink v Novém Městě nad Metují
    Semenyaová ozdobila mítink v Novém Městě nad Metují

25.7.2015 21:24

Nové Město nad Metují - Hvězda jihoafrické atletiky, Caster Semenyaová, se po problémech s kolenem vrací po třech letech na atletickou dráhu. Na mítinku v Novém Městě nad Metují vyhrála v závodě na 400 metrů v čase 53,12. Její dominantní tratí je ale osmistovka. "Chci ji v úterý (v Táboře) běžet pod dvě minuty a kvalifikovat se do Pekingu," věří Semenyaová ve splněný limit a svou účast na srpnovém mistrovství světa.

Stopáž: 21 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport