Více na portálu ČT sport

• Špotáková opanovala Odložilův memoriál
    Špotáková opanovala Odložilův memoriál

11.6.2012 17:23

Praha - Česká oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála na Memoriálu Josefa Odložila jen dva dny poté, co si v sobotu na Diamantové lize v New Yorku vytvořila letošní maximum - 68,73 metru. V Praze na Strahově kralovala výkonem 65,88 metru a poprvé v letošní sezoně se oproti minulému závodu nezlepšila. Hlavní bod mítinku, běh na 1 500 metrů, vyhrál v rekordu závodu 3:34,55 minuty Etiopan Teshome Dirirsa.

• Blíží se memoriál Josefa Odložila se Špotákovou v čele
    Blíží se memoriál Josefa Odložila se Špotákovou v čele

7.6.2012 13:41

Praha – Kvapem se blíží další ročník tradičního atletického mítinku Memoriál Josefa Odložila. V pondělí se v Praze představí i oštěpařka Barbora Špotáková. Ta se na poslední chvíli rozhodla startovat v sobotním mítinku Diamantové ligy v New Yorku, kam narychlo odletěla. Světovou rekordmanku tak čekají společně s domácím šampionátem o dalším víkendu ve Vyškově tři závody v jednom týdnu. Špotáková se ale nabitého programu nebojí.

• Odložilův memoriál přilákal kompletní českou špičku
    Odložilův memoriál přilákal kompletní českou špičku

31.5.2012 14:05

Praha - Absolutní česká špička v čele s oštěpařkou Barborou Špotákovou, kvalitní závod se zajímavým nábojem v běhu na 400 metrů překážek žen a několik světových hvězd. Tak bude vypadat 19. ročník Memoriálu Josefa Odložila v Praze, který se kvůli rekonstrukci stadionu Dukly na Julisce uskuteční v pondělí 11. června na stadionu Evžena Rošického na Strahově. V hlavním programu mítinku Evropské atletické asociace pořadatelé připravili 13 disciplín, z toho šest ženských a sedm mužských. Přímý přenos odvysílá ČT4 a náš web.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Hejnová je opět na špici. A z mistrovství světa chce zlato
    Hejnová je opět na špici. A z mistrovství světa chce zlato

6.7.2015 10:46

Praha - Překážkářka Zuzana Hejnová je definitivně zpět ve světové špičce. Po roce a půl zdravotních patálií, zlomenině nohy a zánětu v patě, kvůli němuž předčasně ukončila minulou sezonu, na sobotním mítinku Diamantové ligy v Paříži senzačně vyhrála. Na zaslíbeném stadionu Stade de France, kde v prestižním seriálu v letech 2011 a 2013 dvakrát triumfovala v českých rekordech, proběhla cílem v čase 53,76 a ze svého letošního maxima stáhla hned 1,24 sekundy.

• Hejnová i Špotáková si v Paříži vylepšily letošní maxima a zvítězily
    Hejnová i Špotáková si v Paříži vylepšily letošní maxima a zvítězily

4.7.2015 22:39

Paříž - Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek na Diamantové lize v Paříži vyhrála s časem 53,76 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo aktuálních tabulek. Barbora Špotáková v oštěpu zaznamenala své první letošní vítězství v seriálu. Výkonem 64,42 metru si zlepšila letošní maximum o 32 centimetrů. O jeden z vrcholů mítinku se postaral domácí Jimmy Vicaut, který časem 9,86 vyrovnal evropský rekord v běhu na 100 metrů.

• Ptáčníková ovládla Pražskou tyčku v rekordu, na výhru dosáhl i Kudlička
    Ptáčníková ovládla Pražskou tyčku v rekordu, na výhru dosáhl i Kudlička

1.7.2015 20:50

Praha – Jiřina Ptáčníková na Palachově náměstí skočila 472 centimetrů a Pražskou tyčku vyhrála v rekordu mítinku, který poprvé ve čtyřiadvacetileté historii nebyl exhibiční a měl punc regulérní soutěže. Česká atletka se tak navíc zařadila na páté místo letošních světových tabulek a v Evropě je aktuálně třetí. Podobně si vedl i životní partner Ptáčníkové. Jan Kudlička vyrovnal své letošní maximum 575 cm, porazil tuzemského rekordmana Michala Balnera a také zvítězil.

• Kudlička: Balnerův úspěšný pokus mě pozitivně motivuje
    Kudlička: Balnerův úspěšný pokus mě pozitivně motivuje

29.6.2015 13:13

Praha - Tyčkař Jan Kudlička o víkendu útočil na český rekord, který mu však o kousek unikl. Kudlička přiznává, že ho české maximum, které nedávno skočil Michal Balner, pozitivně motivuje. Příležitost bude mít na blížící se Pražské tyčce. Jeho kolegyně Jiřina Ptáčníková zatím účast na exhibici zvažuje.

• Bendová: Příroda je lepší než tartan. Trénuji na poli
    Bendová: Příroda je lepší než tartan. Trénuji  na poli

29.6.2015 10:38

Praha - Mistryní republiky v běhu na 200 metrů se o víkendu stala patnáctiletá Nikola Bendová. Její výsledný čas 23,76 navíc vyrovnal národní dorostenecký rekord Hany Benešové, která však byla při svém běhu o dva roky starší. Bendovou nyní čeká mistrovství světa do 17 let, které se koná v polovině července v kolumbijském Cali.