Více na portálu ČT sport

• Špotáková opanovala Odložilův memoriál
    Špotáková opanovala Odložilův memoriál

11.6.2012 17:23

Praha - Česká oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála na Memoriálu Josefa Odložila jen dva dny poté, co si v sobotu na Diamantové lize v New Yorku vytvořila letošní maximum - 68,73 metru. V Praze na Strahově kralovala výkonem 65,88 metru a poprvé v letošní sezoně se oproti minulému závodu nezlepšila. Hlavní bod mítinku, běh na 1 500 metrů, vyhrál v rekordu závodu 3:34,55 minuty Etiopan Teshome Dirirsa.

• Blíží se memoriál Josefa Odložila se Špotákovou v čele
    Blíží se memoriál Josefa Odložila se Špotákovou v čele

7.6.2012 13:41

Praha – Kvapem se blíží další ročník tradičního atletického mítinku Memoriál Josefa Odložila. V pondělí se v Praze představí i oštěpařka Barbora Špotáková. Ta se na poslední chvíli rozhodla startovat v sobotním mítinku Diamantové ligy v New Yorku, kam narychlo odletěla. Světovou rekordmanku tak čekají společně s domácím šampionátem o dalším víkendu ve Vyškově tři závody v jednom týdnu. Špotáková se ale nabitého programu nebojí.

• Odložilův memoriál přilákal kompletní českou špičku
    Odložilův memoriál přilákal kompletní českou špičku

31.5.2012 14:05

Praha - Absolutní česká špička v čele s oštěpařkou Barborou Špotákovou, kvalitní závod se zajímavým nábojem v běhu na 400 metrů překážek žen a několik světových hvězd. Tak bude vypadat 19. ročník Memoriálu Josefa Odložila v Praze, který se kvůli rekonstrukci stadionu Dukly na Julisce uskuteční v pondělí 11. června na stadionu Evžena Rošického na Strahově. V hlavním programu mítinku Evropské atletické asociace pořadatelé připravili 13 disciplín, z toho šest ženských a sedm mužských. Přímý přenos odvysílá ČT4 a náš web.

Další zprávy na portálu ČT sport

• Vstupenky na halový šampionát v Praze jdou na dračku
    Vstupenky na halový šampionát v Praze jdou na dračku

29.9.2014 20:16

Praha – Už jen 158 dní. Na začátku března se v Praze uskuteční halové mistrovství Evropy v atletice a o vstupenky je velký zájem. Organizátoři hlásí, že už je prodaná více než polovina lístků.

• Lyžařka Vrabcová-Nývltová vyhrála běžecké Běchovice
    Lyžařka Vrabcová-Nývltová vyhrála běžecké Běchovice

28.9.2014 16:30

Praha - Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová vyhrála v traťovém rekordu 118. ročník tradičního závodu z Běchovic do Prahy a vybojovala svůj první titul mistryně České republiky v silničním běhu na deset kilometrů. Pátá žena ze závodu na 30 km volnou technikou na Olympijských hrách v Soči porazila o více než dvě minuty loňskou vítězku Petru Kamínkovou, s níž loni prohrála. Absolutními vítězi se stali Keňané Hillary Maiyo v čase 29:14 a Nancy Wambuaová (33:18).

• V Berlíně se znovu psala maratonská historie. Kimetto zaběhl světový rekord
    V Berlíně se znovu psala maratonská historie. Kimetto zaběhl světový rekord

28.9.2014 10:48

Berlín – Skoro přesně po roce znovu padl světový rekord v maratonu, a pošesté v řadě se tomu tak stalo v Berlíně. Novým držitelem nejrychlejšího času historie se stal Keňan Dennis Kimetto, který překonal magickou hranici dvou hodin a tří minut a zaběhl čas 2:02:57 hodiny. Rok staré maximum krajana Wilsona Kipsanga překonal o 26 sekund.

• Špotáková se na závěr sezony musela popasovat s mužským oštěpem
    Špotáková se na závěr sezony musela popasovat s mužským oštěpem

19.9.2014 22:11

Domažlice - Oštěpařka Barbora Špotáková se loučila s úspěšnou sezonou, ve které získala titul mistryně Evropy i vítězství v Diamantové lize. V Domažlicích si mimo jiné vyzkoušela, jak daleko hodí s těžším mužským oštěpem, který je oproti ženskému o dvě stě gramů těžší a čtyřicet centimetrů delší.

• Hejnová: Do Prahy se těším, ale zdraví je přednější
    Hejnová: Do Prahy se těším, ale zdraví je přednější

19.9.2014 17:16

Kladno – Pokus číslo dvě o návrat na atletické ovály začíná. Zuzana Hejnová je po sezoně, kterou promarodila kvůli zlomené zánártní kůstce a bolavé patě, připravena znovu se vrhnout do přípravy a v říjnu by měla odcestovat na soustředění do Tater. Vrcholem příštího roku by pro úřadující světovou šampionku mělo být kromě mistrovství světa také halové mistrovství Evropy v Praze, avšak sama přiznává, že pokud by se znovu ozvaly sebemenší potíže, bude ho muset vynechat.

Stopáž: 115 minut – Rok výroby: 2012
Žánr: Sport