České nebe

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 913  
Sdílet
| Poslat odkaz

Cimrmanův dramatický kšaft v představení Divadla Járy Cimrmana (2010). Díky českému géniovi se dozvíte, jak si v nebi vedou svatý Václav a další velikáni našich dějin. Hrají: Z. Svěrák, L. Smoljak, M. Čepelka, P. Brukner, B. Penc, P. Reidinger, G. Rumlena, V. Kotek, R. Bárta, M. Šimon, J. Kašpar a Z. Škrdlant. Režie L. Smoljak

Nález Cimrmanovy hry České nebe potvrdil, že stopa geniálního autora nekončí rokem 1914. Drama zachycuje dobu, kdy na zemi propukla první světová válka. Sledujeme ji z nebe, kde se dávno mrtví velikáni českých dějin strachují o osud svého lidu. Česká nebeská komise ve složení Svatý Václav, praotec Čech a Jan Ámos Komenský se v krizové situaci rozšiřuje o nové členy, aby vnukla národu myšlenku samostatného státu. A tak je tento slavný kus vhodný k repríze všech českých svátků a výročí.

Více na portálu ČT24

 • Zemřel Jan Kašpar, cimrmanovský herec na vozíku
  Zemřel Jan Kašpar, cimrmanovský herec na vozíku

  12.6.2013 10:25

  Praha - Zemřel dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Jan Kašpar. Bylo mu 60 let. V divadle pracoval od roku 1975 - nejprve jako kulisák, později se stal členem souboru. Kašpara si lidé mohou pamatovat například jako náčelníka Karla Němce ze hry Dobytí severního pólu nebo praotce Čecha ze zatím poslední cimrmanovské hry České nebe. Od roku 1988 se po pádu ze stromu pohyboval na vozíku. Spolu se Zdeňkem Svěrákem se podílel na vzniku svazu paraplegiků a centra Paraple. Jako vzpomínku na Jana Kašpara zařazuje ČT do programu Dvojky dnes ve 21:30 záznam inscenace České nebe.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • Karel K. 31. 1. 2014 20:12

  Génius Cimrman

  Jedna z věcí co nám zůstane.Nedá se ukrást a prodat jako jsme si rozprodali republiku cizáků…

 • Lenka 31. 1. 2014 16:45

  Jsou prostě skvělí!!!

 • veru 30. 1. 2014 21:51

  parada

  miluju cimrmana

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 85 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Film
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje