Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Kraj jedná s ČD o dopravě

MS kraj zahájil s Českými drahami jednání o poskytování železniční dopravy. Stávající smlouva vyprší až za 2 roky. Kraj ale chce, aby dopravce využil přislíbené peníze Ministerstvem dopravy a do vozového parku investoval téměř 2 mld. Kč. Od jednání si slibuje i zlevnění přepravy, která v MS kraji patří mezi nejdražší v zemi.

Kraj jedná s ČD o dopravě

Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

Vysoké tresty za obchodování s léky

Bývalého lékaře ostravské věznice Heřmanice Antonína Strapinu poslal soud do vězení na 11 let za nelegální obchod s léky. Psychofarmaka a tablety na hubnutí, které jsou dostupné jen na předpis, lékař prodával i spoluobžalovanému Hýžovi. Toho za to čeká ve vězení 10 let. Léky si přes internet koupily stovky lidí. Ordinaci na 11 let vymění za vězeňskou celu.

Deset let opravují CityElefanty v Přerově

Už 10 let vracejí lesk vlakům CityElefant v přerovském podniku. Vlaky, které znají cestující především z pražského a středočeského regionu, do Přerova putují do opravy přes celou republiku. Jde o jediné středisko v Česku vybavené tou nejmodernější technologií.

Crossroads v předvečer Colours

V Dolní oblasti Vítkovic začíná mezinárodní hudební konference Crossroads. Sjeli se na ni festivaloví promotéři, hudební dramaturgové i kapely. Na Dole Hlubina jsou pro ně připraveny workshopy a taky koncerty, na kterých se představí české i zahraniční kapely.

Rok platby kartou v ostravské MHD

Prodej klasických papírových jízdenek ostravského dopravního podniku klesl za posledního půl roku o čtvrtinu. Stále více cestujících kupuje krátkodobé jízdné pomocí bezkontaktní platební karty. Za uplynulý rok tímto způsobem dopravní podnik prodal téměř půl druhého milionu 10minutových a hodinových jízdenek.

První schůzka starostů

Dnes proběhla první schůzka starostů Bruntálu, Široké Nivy a Nových Heřminov o dalším osudu Kunova. Osada je součástí města Bruntálu, i když je od něj vzdálená 7 km. Katastrálně patří pod Nové Heřminovy. Do poloviny srpna se musí najít řešení situace.

Přibývá prodejen bez obalů

Ve Frýdku-Místku otevřeli už druhou prodejnu v MS kraji, která prodává potraviny bez obalu. Lidé tam nakupují do vlastních obalů. Tyto ekologické prodejny se v poslední době otevírají ve všech větších městech v republice a u lidí je tento způsob nákupů čím dál víc oblíbenější.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST