Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Děti odjely na ozdravné pobyty

Dětem z karvinských mateřských a základních škol začaly lyžařské výcviky. Do Beskyd odjelo 42 dětí. Za čerstvým vzduchem poslalo město také školáky, kterým to doporučili lékaři.

Karlova Studánka tři měsíce po volbách

Situace v Karlově Studánce se po volbách uklidnila. Zastupitelstvo i úřad obce normálně pracují. Za opoziční Hnutí sociálně slabých, které získalo jeden mandát, zatím slib zastupitele nikdo nesložil.

Strážník v Přerově zastřelili mladíka

Kriminalisté sbírají stopy po páteční noční střelbě v Přerově. Městský strážník tu při řešení rvačky zasáhl služební zbraní jednoho z hostů baru.

Sníh zkomplikoval dopravu na silnicích

Sníh a zledovatělé silnice zkomplikovaly ráno dopravu v Olomouckém kraji. Především ve vyšších polohách a na horách se na vozovkách vytvořila vrstva uježděného sněhu, na některých místech pak uvízly kamiony.

Pokus o rekord v extrémním mrazu

Už čtyři hodiny je při teplotě -100 stupňů C uzavřený v kryokomoře Marek Šimíček z Mniší na Novojičínsku. Dnes se v Teplicích nad Bečvou pokouší vytvořit světový rekord v přespání v extrémně vysokém mraze. Chce tam vydrdžet aspoň 8 hodin.

Dopady teplotních výkyvů

Teploty v posledních dnech kolísají jako na horské dráze. Zatímco v sobotu lidé na některých místech v kraji naměřili až 13 stupňů, dnes se teploty pohybovaly opět kolem nuly. Teplotní rozdíly škodí lidem i přírodě.

Sto let od narození Arnošta Štajnera

Arnošt Štajner bojoval na východní frontě v řadách československých jednotek od Buzuluku až do Prahy a kvůli své neohroženosti si vysloužil přezdívku Železný Arnošt. Jeho osud si dnes připomněli v jeho rodném Třinci.

Rekonstrukce komplexu Dolu Hlubina

Kdysi uhlí, teď kultura. Ostravský Důl Hlubina mění tvář. V památkově chráněném areálu vzniká pod taktovkou sdružení Provoz Hlubina nová kulturní čtvrť. Kvůli nutnosti změnit dodavatele stavby mají práce skluz.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST