Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 970  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Chudí obyvatelé ubytoven odmítají byty
  Chudí obyvatelé ubytoven odmítají byty

  29.7.2015 16:32

  Ostrava - Po nedávném pozdvižení, které mezi chudými lidmi z ubytoven způsobilo zamítnutí doplatků na bydlení, nabídlo město Ostrava desítkám rodin možnost přestěhovat se do obecního bytu nebo bytu RPG. Mnozí však nabídku odmítli. Jsou prý spokojeni na ubytovnách, na které však mají díky tomu, že úřad práce jim doplatky dál vyplácí. Také se obávají, jak by samostatné bydlení zvládli. Navíc je od stěhování odrazují majitelé ubytoven. Jeden z nich šíří leták, ve kterém je straší výčtem nevýhod nájemního bytu oproti ubytovně.

 • Nové Mladecko, anebo Naše Mladecko? Ukážou třetí volby
  Nové Mladecko, anebo Naše Mladecko? Ukážou třetí volby

  29.7.2015 14:56

  Mladecko - Obec Mladecko na Opavsku si potřetí zopakuje komunální volby. Ani z mimořádného červnového hlasování totiž nevzešlo zastupitelstvo, které by se bylo schopno dohodnout, kdo by měl být starostou. Na ustavujícím jednání rezignovala jedna zastupitelka Nového Mladecka a všichni tři náhradníci odmítli převzít její mandát. Vzhledem k tomu, že klesl počet zastupitelů pod zákonné minimum pěti členů, volby se musí opakovat. Podobně jsou na tom další čtyři vesnice.

 • Vrak Pendolina vydal druhou černou skříňku
  Vrak Pendolina vydal druhou černou skříňku

  29.7.2015 11:08

  Praha - Odborníci už našli i druhé záznamové zařízení z vlaku Pendolino, který se před týdnem srazil s kamionem na železničním přejezdu u Studénky na Novojičínsku. Nyní se z něj pokoušejí stáhnout data. Současně analyzují i data z první černé skříňky, kterou technici z vraku vyprostili ještě v bohumínském depu. Podle nich byla nárazová rychlost vlaku 142 kilometrů v hodině. Zatím není jasné, zda strojvedoucí brzdil.

 • Žena se marně soudila o odškodné po pádu na ledu. Uspěla s ústavní stížností
  Žena se marně soudila o odškodné po pádu na ledu. Uspěla s ústavní stížností

  28.7.2015 18:32

  Brno - Ústavní soud vyhověl stížnosti Pavly Ovčaři z Frýdku-Místku, která si v roce 2005 natřikrát zlomila pánev na neošetřené zledovatělé silnici, na porušení práva na spravedlivý proces. Zrušil rozsudky okresního a krajského soudu i usnesení Nejvyššího soudu, podle kterých nemá nárok na odškodné. Žena se soudila o náhradu škody s magistrátem Frýdku-Místku, který je vlastníkem silnice. Zprvu jí soudy daly za pravdu a přiznaly jí 270 tisíc, pak ale neměla dostat nic a ještě platit náklady řízení.

 • Hlavní část nové silnice mezi Ostravou a Opavou bude hotová v říjnu
  Hlavní část nové silnice mezi Ostravou a Opavou bude hotová v říjnu

  28.7.2015 16:34

  Ostrava – Stavba nové trasy silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou, která patří k páteřním komunikacím Moravskoslezského kraje, se chýlí ke konci. Po deseti letech příprav a několika letech odkladů by měl být desetikilometrový úsek mezi Ostravskem a Opavskem letos v říjnu zprovozněn. Silnice za tři a půl miliardy patří k nejsložitějším dopravním stavbám v Moravskoslezském kraji.

Diskuse diváků
 • Eva Strouhalová 18. 7. 2015 19:46

  jak se přihlásit

  Pořádají se letní tábory pro seniory v Ostravském regionu?Pokud ano dejte mi prosím nějaký odkaz.Děku…

 • Student 4. 7. 2015 11:36

  VŠB

  Už dlouho nebyla nějaká reportáž z vysokoškolského prostředí, na VŠB se prý otevírají nějaké nové zajímavé ob…

 • Martin Klimánek 29. 6. 2015 14:51

  Sweetsen

  Omluvám se, ta reportáž byla 25.6.2015

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2007
Žánr: Zpravodajství