Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 818  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Lidé posílají miliony na zrušené účty finančních úřadů. Hrozí postihy
  Lidé posílají miliony na zrušené účty finančních úřadů. Hrozí postihy

  19.12.2014 21:27

  Ostrava - Finanční úřady mají už dva roky nové bankovní účty, mnozí podnikatelé to dodnes nezaznamenali. Na zrušená konta posílají měsíčně stovky milionů. Do konce roku ještě Česká národní banka platby přeposílá na správné účty, od ledna 2015 ale lidem hrozí, že se kvůli chybným platbám stanou dlužníky.

 • Případ pro exorcistu. První Hřebejkova detektivka je olomoucká
  Případ pro exorcistu. První Hřebejkova detektivka je olomoucká

  19.12.2014 20:40

  Olomouc - Česká televize představila na předpremiéře v Olomouci třídílnou detektivní minisérii Případ pro exorcistu. Na motivy úspěšného románu olomouckého spisovatele Michala Sýkory ji natočil Jan Hřebejk, scénář napsal Petr Jarchovský. Autor knihy zasadil děj do Olomouce a jejího okolí. Hanáckou vesnici Štěpánov sice filmaři nahradili podobnou obcí nedaleko Prahy, olomoucké reálie ale tvoří důležitou kulisu filmu.

 • Pančovaný alkohol: Deset a osm let za smrt tří lidí
  Pančovaný alkohol: Deset a osm let za smrt tří lidí

  19.12.2014 15:25

  Ostrava - Ostravský krajský soud potrestal distributora nelegálního lihu Jaromíra Pánka deseti roky vězení a Šimona Kramarčíka, který z něj míchal alkohol, osmi roky za mřížemi. Pančovaný alkohol, který pak prodával mimo jiné ve svém obchodě v Českém Těšíně, zabil na podzim 2012 tři lidi a dalším čtyřem způsobil zdravotní problémy. Soud prokázal, že Pánek kupoval líh od hlavních viníků celé metanolové kauzy - Rudolfa Fiana a Jiřího Vaculy, který to také potvrdil. Oba muži byli původně obžalovaní z ohrožování zdraví závadnými potravinami, soud ale jejich činy překvalifikoval na obecné ohrožení s vyšší trestní sazbou.

 • Frýdek-Místek má nové zázemí pro ledové i jiné sporty - halu Polárka
  Frýdek-Místek má nové zázemí pro ledové i jiné sporty - halu Polárka

  18.12.2014 20:02

  Frýdek-Místek - Frýdek-Místek má novou sportovní halu Polárka pro dva tisíce diváků. Hokejisté už tam začali trénovat, v sobotu si tam mohou přijít lidé poprvé zabruslit. Polárka nahradí zbouranou víceúčelovou halu, která byla skoro třicet let dominantou města. Na jejím místě nechalo město postavit obchodní centrum. Polárka stála 280 milionů a po třinecké Werk aréně je letos druhým nově postaveným stadionem v regionu.

 • Netušil jsem, že alkohol je otrávený, sám jsem ho pil, tvrdí obchodník
  Netušil jsem, že alkohol je otrávený, sám jsem ho pil, tvrdí obchodník

  18.12.2014 18:49

  Olomouc - Soud ukončil dokazování v prvním olomouckém případu metanolových otrav. Majitel obchodu smíšeným zbožím Luděk Vejmola a prodavačka Jarmila Chýlková se zodpovídají z prodeje otráveného alkoholu. Podle obžaloby dva lidé zemřeli a další dva se přiotrávili lihovinami, které od nich koupili. Prodavačka uvedla, že neokolkované láhve prodávala na příkaz majitele pouze stálým zákazníkům. Obžaloba pro ni navrhuje jen podmínku. Jejímu šéfovi, který podezřele levný a neoznačený alkohol nakupoval a prodával v době, kdy už umírali lidé, hrozí za ohrožování závadnými potravinami pět až deset let vězení.

Diskuse diváků
 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

 • Karin 6. 10. 2014 18:58

  Dodatek k reportáži o nošení dětí. Nejstaršímu nošenci bylo ten den 5 let :)

 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2007
Žánr: Zpravodajství