Události v regionech

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 809  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Máte námět na reportáž? Napište nám!

 • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
 • telefon: 596 201 229 / 736 531 743

Další zprávy na portálu ČT24

 • Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a KDU-ČSL
  Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a KDU-ČSL

  30.10.2014 12:05

  Ostrava - Vítězné hnutí ANO v Ostravě podepsalo koaliční dohodu s ČSSD a KDU-ČSL. V pětapadesátičlenném městském zastupitelstvu budou mít společně převahu 31 hlasů. Funkce primátora připadne hnutí ANO, pravděpodobně jím bude lídr hnutí Tomáš Macura a prvním náměstkem by se mohl stát Lumír Palyza (ČSSD). Koalice v třetím největším městě republiky tak bude kopírovat spolupráci uskupení na vládní úrovni. V opozici tak pravděpodobně končí hnutí Ostravak, KSČM a ODS.

 • Jeden z nejstarších českých ústavů končí. Nahradí ho chráněné bydlení
  Jeden z nejstarších českých ústavů končí. Nahradí ho chráněné bydlení

  29.10.2014 18:37

  Opava – Jeden z nejstarších a největších českých ústavů pro postižené má před sebou poslední rok existence. Klienti ústavu Marianum se postupně stěhují do takzvaných chráněných bytů. Zánikem tohoto ústavu, který patří Kongregaci Dcer Božské Lásky, vrcholí přeměna systému poskytování pobytových sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Úřad reaguje na současné standardy, které minimalizující zavírání lidí do uzavřených ústavů.

 • Inovace při operaci kýly. Lékaři v Třinci používají místo svorek lepidlo
  Inovace při operaci kýly. Lékaři v Třinci používají místo svorek lepidlo

  29.10.2014 16:30

  Třinec – Chirurgové z třinecké Nemocnice Podlesí používají vylepšenou metodu operace tříselné kýly, která je rychlejší, levnější, bezpečnější a méně bolestivá. Při zákroku, který provádějí laparoskopicky, používají místo obvyklých svorek lepidlo, kterým uchytí v těle operovaného speciální síťku impregnovanou silikonem. Přilepí ji přímo na kost nebo na sval. Třinecká nemocnice je první v republice, která tuto metodu používá.

 • Z továrny v Přerově uniklo velké množství oxidu siřičitého
  Z továrny v Přerově uniklo velké množství oxidu siřičitého

  29.10.2014 15:30

  Přerov - Při rozjezdu linky v přerovské továrně Precheza unikl do ovzduší oxid siřičitý. Jeho množství v noci až šestatřicetkrát překročilo limit. Kvůli inverzi se totiž oxid nerozpustil ve výšce, ale nad městem. Po několika hodinách se hodnoty vrátily k normálu. Citlivějším lidem, kteří v té době byli venku, se podle odborníků mohlo udělat nevolno. Případem se zabývá Česká inspekce životního prostředí.

 • Ostrava stále nemá koalici. Dohoda ČSSD s Ostravakem a komunisty neplatí
  Ostrava stále nemá koalici. Dohoda ČSSD s Ostravakem a komunisty neplatí

  29.10.2014 14:27

  Ostrava - Další zvrat nastal v povolebním vyjednávání v Ostravě. Tamní sociální demokraté vycouvali z dohody uzavřené s komunisty a hnutím Ostravak. Podle sociálních demokratů, kteří ve volbách skončili na druhém místě za hnutím ANO, Ostravak porušil memorandum z minulého týdne, když se za jejich zády domluvil na vládě v městské části Poruba s ANO a lidovci. Kvůli sporům o moc v jednom z městských obvodů už předtím zkrachovala jednání mezi ANO, Ostravakem, lidovci a ODS, když ANO obešlo Ostravaka v Moravské Ostravě a Přívoze, kde Ostravak volby vyhrál. ČSSD zase vyhrálo v Porubě.

Diskuse diváků
 • Duševní nemoc 15. 10. 2014 18:30

  Duševní nemoc

  Já bych jen chtěl říct, ať z nás schizofreniků nedělají média vč. ČT Ostrava nebezpečná individua - něco …

 • Karin 6. 10. 2014 18:58

  Dodatek k reportáži o nošení dětí. Nejstaršímu nošenci bylo ten den 5 let :)

 • Borec 19. 9. 2014 21:12

  Ten záběr ze 200m ..

  .. to je dobrý fake ... :)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2007
Žánr: Zpravodajství