Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dopravní nehody se nevyhly ani prázdninám

Na jižní a východní Moravě zemřelo při dopravních nehodách 18 lidi. Mezi obětmi jsou i ti, kteří se na prázdniny nejvíc těšili - školáci.

Turistická sezóna končí

Jižní Morava začíná bilancovat i letní další turistickou sezónu. Návštěvníci v regionu vyhledávali podobné cíle jako v předchozích letech – památky, koupání a závod motorek.

Počasí o prázdninách: rekordní

Podle záznamů meteorologů bylo letošní léto extrémní - tři týdny nespadla ani kapka vody, zato neustále padaly teplotní rekordy.

Barum Czech Rally Zlín

Před hodinou slavnostně odstartovala Barum Czech Rally Zlín. Ostrý závod začne krátce po 21. hodině rychlostní zkouškou přímo v ulicích krajského města.

Nové mikroskopy pro ICRC

S jejich pomocí teď bude tým vědců zkoumat kmenové buňky, konkrétně to, jak by se daly využít při léčbě nejčastějších chorob.

Nové brněnské pořady pro ČT :D

Brněnské studio České televize bude na nový kanál ČT :D dodávat tři nové pořady.

Studio Brno vyrábí pro ČT Art pořad Artefakta

Dětský kanál se každý večer promění v ČT Art - pro ten Brno připravuje talk-show o umění Artefakta. Vysílat se bude po 22. hodině od pondělí do čtvrtka – Brnu budou patřit právě čtvrtky.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST