Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Obchvaty měst a obcí

Po letech průtahů začala stavba obchvatu Lechovic na Znojemsku.

Čekání na obchvat v Břeclavi a Mikulově

Zatímco na Znojemsku už se ozývají stavební stroje - v Břeclavi a Mikulově práce na obchvatech pokračují jen velmi pomalu.

Nová centra obcí

Atraktivní náměstíčko budou už brzy mít Ratíškovice mezi novým spolkovým domem a fotbalovým areálem s bazénem. Mimo jiné tam vznikne plocha pro kulturní akce a parkoviště pro padesátku aut. Postavit nové centrum teď chtějí taky brněnské Soběšice.

Obliba SOS hodinek

Velký zájem mají obyvatelé Břeclavi o takzvané SOS hodinky, které jim dokážou zavolat pomoc třeba při zdravotních problémech.

Statik doporučil zbourat halu v Poličce

Majitel převzal místo 11. března poté, co policisté ukončili vyšetřování. Série výbuchů v jedné z hal zranila 19 lidí, tři zaměstnanci utrpěli těžká popálení.

Testování asfaltu

Méně nehod na silnicích kvůli nekvalitnímu povrchu. To je cíl odborníků z Centra AdMas Vysokého učení technického.

8 let pro distributora Likérky Drak

Rozhodl tak Krajský soud ve Zlíně. Ten už před měsícem nepravomocně potrestal šest členů gangu kolem likérky, včetně jejího jednatele Pavla Čanigy.

Expedice MARS

Pětice českých a slovenských mladých nadšenců do kosmonautiky se dnes dopoledne vydala na sto dva hodin dlouhou simulovanou misi k planetě Mars.

Týden výtvarné kultury

Osmý ročník Týdne výtvarné kultury odstartoval v Brně. Výjimečný festival, do kterého se každý rok zapojí čtyři tisíce lidí, nabízí padesát různých akcí - od výstav až po tvůrčí dílny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD