Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Služby České pošty

Problémy pošt v brněnských městských částech

Služby České pošty

Živě s redaktorkou Veronikou Gecovou

Pošta Partner funguje už dva roky

A teď další podrobnosti k projektu Pošta Partner obecně - běží už dva roky. Česká pošta chce díky němu většinu z víc než tří tisíc svých poboček přeměnit na franšízy provozované obcemi nebo soukromníky.

Nový stadion ve Vyškově

Nový zimní stadion ve Vyškově by mohl stát už koncem příštího roku. Zastupitelé totiž po letech schválili smlouvu na jeho výstavbu a provoz. Vyškov na to vyčlenil 138 milionů korun. Stávající budova ve špatném technickém stavu půjde k zemi na začátku ledn

Nemocnice omezuje provoz

Nemocnice v Novém Městě na Moravě od ledna omezí některé ambulance a bude muset odkládat operace. Od nového roku s největší pravděpodobností zavede směnný provoz. Vedení totiž nemá peníze na to, aby uspokojilo platové požadavky svých lékařů.

Unikátní podlaha z VUT

Na vývoji unikátní podlahy pracuje tým výzkumníků z brněnského VUT. Má vydržet i v extrémně namáhaných průmyslových halách nebo skladech. Tak, jak ještě žádné podlahy předtím.

Nápor cestujících

Živě s redaktorem Jakubem Váchou

Letecký simulátor v Němčičkách

Jak těžké je řídit dopravní letoun si můžou lidé vyzkoušet v Němčičkách na Břeclavsku. Mladý pilot si totiž doma postavil unikátní letecký simulátor. Do kokpitu tak může usednout každý - bez ohledu na věk nebo zkušenosti.

Příběh Michelangela v Redutě

Národní divadlo Brno připravilo poslední letošní premiéru. Herci nastudovali adaptaci historické epopeje - Kámen a bolest. Jde o příběh jednoho z géniů italské renesance - Michelangela Buonarrotiho.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST