Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nebezpečná místa pro chodce

Stovky chodců se denně pohybují na frekventovaných silnicích v celém Jihomoravském kraji. Proti některým místům, kde lidé nebezpečně přechází, se dokonce sepisují petice.

Nebezpečná místa pro chodce

Živě z Brna s Ivanou Malou

Nebezpečná místa pro chodce

Chodci versus auta - tak by se dala popsat situace v obcích, přes které vede hlavní tah na Svitavy. Kvůli plynulosti silničního provozu je tu málo přechodů. Někde je nahradila místa pro přecházení - a v některých obcích chybí úplně.

Pietní místo v Uherském Brodě

Pietní místo u restaurace Družba v Uherském Brodě, které připomíná 8 obětí tragické střelby z letošního února, je hotové. Firma, která zakázku za 800 tisíc korun vyhrála, veškeré terénní úpravy dokončila s předstihem dvou měsíců.

Novinky v centru ICRC

Nové vědecké týmy bude mít po pěti letech Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC v Brně. Zaměří se na biochemii a onkologii. Na dalších pět roků získá centrum miliardovou dotaci z Národního programu udržitelnosti.

Posun v kauze Kevina Dahlgrena

Soud bude v pondělí rozhodovat o prodloužení vazby Kevinu Dahlgrenovi. Třiadvacetiletý Američan obviněný z vraždy čtyř lidí v Brně-Ivanovicích už tři měsíce čeká na soud v brněnské vazební věznici.

Výkupní cena mléka vzrostla

Výkupní cena mléka vzrostla, a to o 30 haléřů za litr. Jde sice jen o mírné zlepšení, farmáři jsou ale rádi alespoň za změnu trendu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST