Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nákladné vánoční trhy

Vánoční trhy jako výnosný byznys. Radnice Brna-středu na nich letos poprvé vydělá přes půl milionu korun. Samotné město Brno z akce těží dokonce miliony. Stánky v centru už rostou, trhy začnou příští pátek.

Trhy ve Valašském Meziříčí

Velká změna za minimální náklady – tak letos vánočním trhům přistoupilo Valašské Meziříčí. Po letech, kdy akci pro město zajišťovala na klíč agentura, se je rozhodlo pořádat ve vlastní režii.

Vánoční stromky

Nejen trhy avizují příchod Vánoc - k dostání budou už brzy stromky. Na plantážích na Vsetínsku už je začali řezat lesníci. Do prodeje jich pošlou téměř tři tisíce. Stále oblíbenější jsou stromky v květináčích. Ty se dají koupit už teď.

Pomoc s odvykáním kouření

Lékaři na jihu Moravy budou pacientům v ordinacích častěji nabízet pomoc s odvykáním kouření. Lidé, kteří přestávají kouřit s podporou doktora a léků jsou totiž úspěšnější - vyplývá to ze zkušeností zdravotníků.

Soud o stavebních zakázkách

Devět lidí a šest firem se u Městského soudu v Brně zpovídá z údajné manipulace s veřejnými zakázkami v městské části Židenice. Podle obžaloby se někteří lidé z vedení radnice předem domlouvali se stavebními firmami, která zakázku vyhraje

Výročí bombardování Hodonína

Jedna-sedmdesát let zítra uplyne od bombardování Hodonína spojeneckými letouny. Tragickou událost, která stála život víc než 150 civilistů, ale ve městě nic nepřipomíná.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST