Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Výbuch muničního skladu

Dnes jsou to dva týdny, co výbuch a následný požár muničního skladu změnil život obyvatelům Slavičínka a Valašskokloboucka. Dnes do Vlachovic zamířili i ministři obrany a vnitra.

Kamery proti vandalům

Tam, kde jsou kamery, se téměř neodváží vandalové - takový výsledek hlásí brněnský dopravní podnik. Před rokem jeho pracovníci systém zapojili v několika desítkách tramvají, teď ho chtějí rozšířit. Kvůli úřadům ale kamery přibývají pomalu.

Znojemská Charita pomáhá na Ukrajině

Štáb České televize Brno celý týden natáčel na západě Ukrajiny. S pracovníky znojemské charity tam navštěvoval místa, kde pomáhají peníze vybrané při Tříkrálové sbírce - třeba i dětem, které skončí po banální operaci jako mrzáci.

Pomoc zraněné dívce ze Sýrie

Peníze z Česka pomáhají cizincům i u nás. Jedenáctiletá Sidra ze syrského Damašku loni přišla o ruku. Její příběh se díky facebooku dostal až do Česka. V Brně jí protetická firma zdarma vyrobila protézu.

Děti pomáhají dětem

Na jedno z humanitárních kont posílají finanční prostředky i děti ze základní školy v Novém městě na Moravě. O peníze si ale neříkají rodičům, už devět let je vydělávají tříděním odpadu.

Volba děkana Fakulty architektury

Fakulta architektury Vysokého učení technického v Brně znovu vybírá nového děkana. První kandidát - Rostislav Koryčánek - se místa vzdal. Někteří akademici totiž zpochybňovali jeho odbornost.

Polná míří na seznam židovských památek

Polná na Jihlavsku má nakročeno do prestižní společnosti českých a moravských měst s židovskými památkami. Turistická agentura CzechTourism ji chce totiž zařadit do projektu Židovská cesta.

Science slam

Science slam – forma, jak zábavnou formou přiblížit vědu laické veřejnosti. Vědci a vědkyně se v krátkých divadelních výstupech snaží představit svou vědeckou práci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST