Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

VOLBY 2014 - Nezaměstnanost v regionu

Zpravodajství České televize dnes odstartovalo nový předvolební seriál. Představuje v něm známé problémy pohledem konkrétních obcí a měst. Začali jsme v Jihomoravském kraji a téma Nezaměstnanost.

Referendum o poloze nádraží

Členové aliance Referendum 2014 předali úředníkům na magistrátu chybějících zhruba šest tisíc podpisů potřebných k vyhlášení referenda o poloze železničního uzlu Brno.

Dohady kolem referenda nejsou jen v Brně

Letošní volby bude pravděpodobně provázet vůbec nejvyšší počet referend v historii Česka. Spory o vyhlášení všelidového hlasování ale nejsou zdaleka jen v Brně.

Kauza metanol: Další skupina obžalovaných u soudu

Případ dalších tří aktérů metanolové kauzy otevřel zlínský okresní soud. Zdeněk Kopl, Daniel Rafaj a Petr Veselý jsou obžalovaní z nákupu, zpracování a dalšího šíření smrtící směsi.

Začátek školního roku v příhraničních školách

Žákům základních a středních škol začal nový školní rok. Do lavic usedlo 115 tisíc prvňáků. To je o čtyři tisíce víc než loni.

Do lavic usedly tisíce dětí, nejen ve škole

V Brně letos nastoupilo o téměř tisíc prvňáků víc jak loni - přes čtyři a půl tisíce. V pohotovosti tak kromě učitelů byli i policisté a strážníci.

90 let Českého rozhlasu Brno

Český rozhlas Brno se dnes vrátil o devadesát let zpět. Své narozeniny slavil vysíláním ze střechy dnešního krajského úřadu na Žerotínově náměstí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST