Chalupa je hra → 6. 4. 2018

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Jak zachránit staré krovy

2. 11. 2010 17:30 ČT1

Pan Miroslav z Olomouce patří k chalupářům, kteří si na chalupu sice jezdí odpočinout, ale jen tak ležet na kanapi nebo v lehátku u bazénu byste je nedonutili ani násilím. Před pár lety koupil Miroslav chalupu ve Slavíkově, a…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 12595

Mohli jste vidět

6. 4.
2018

Vytvořte si vlastní modrotisk

V dalším vydání magazínu "Chalupa je hra" vás pozveme do beskydské vesnice Morávka, která je svou rozlohou 87 km čtverečních jednou z největších obcí v České republice. Vysoko v kopcích stojí dřevěná chalupa, kterou o víkendech a prázdninách obývá čtyřčlenná rodina z Ostravy. Majitelka stavení, paní Lea, by si ráda pořídila nové závěsy a textilní dekorace do kuchyně a do jídelny. Líbí se jí modrotisk, ale ráda by si něco vytvořila i vlastníma rukama, protože ruční práce jsou jejím koníčkem. Designérka Soňa Malinová zasvětí Leu do tajů domácí výroby modrotisku.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Doubravice nad Svitavou

Vydali jsme se do Doubravice nad Svitavou, kde má v netradičně zrekonstruované chalupě svůj ateliér keramička Mariana Sáňková. V místě, kde začíná jídelna, končila obytná část původního domečku. Kamenná zeď dřívějšího seníku a kůlny zůstala na přání architektky alespoň částečně zachována a majitelka ji využila jako originální špajz na dekorativně pojaté zavařeniny. Výtvarnice se v Marianě nezapře ani teď, když je na mateřské dovolené, ze které si pomalu ale jistě odskakuje do keramické dílny. Aby ne, když jí má přímo v domě.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V podhorské obci Morávka stojí vysoko v kopcích dřevěná chalupa manželů Ley a Martina.

Pusťte si pořad

iVysílání