Chalupa je hra → 12. 10. 2010

Vysílání

  • Stopáž: 23 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Terasa z vyřazeného regálu

19. 10. 2010 17:30 ČT1

Paní Zuzana nedávno zdědila domek po babičce. Z chalupy lze vyjít francouzským oknem přímo na zahradu, ovšem zatím pouze po provizorních dřevěných schůdcích. Zuzana by chtěla propojit chalupu se zahradou vyvýšenou terasou.…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9421

Mohli jste vidět

12. 10.
2010

Vytvořte si vlastní modrotisk

V dalším vydání magazínu "Chalupa je hra" vás pozveme do beskydské vesnice Morávka, která je svou rozlohou 87 km čtverečních jednou z největších obcí v České republice. Vysoko v kopcích stojí dřevěná chalupa, kterou o víkendech a prázdninách obývá čtyřčlenná rodina z Ostravy. Majitelka stavení, paní Lea, by si ráda pořídila nové závěsy a textilní dekorace do kuchyně a do jídelny. Líbí se jí modrotisk, ale ráda by si něco vytvořila i vlastníma rukama, protože ruční práce jsou jejím koníčkem. Designérka Soňa Malinová zasvětí Leu do tajů domácí výroby modrotisku.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Doubravice nad Svitavou

Vydali jsme se do Doubravice nad Svitavou, kde má v netradičně zrekonstruované chalupě svůj ateliér keramička Mariana Sáňková. V místě, kde začíná jídelna, končila obytná část původního domečku. Kamenná zeď dřívějšího seníku a kůlny zůstala na přání architektky alespoň částečně zachována a majitelka ji využila jako originální špajz na dekorativně pojaté zavařeniny. Výtvarnice se v Marianě nezapře ani teď, když je na mateřské dovolené, ze které si pomalu ale jistě odskakuje do keramické dílny. Aby ne, když jí má přímo v domě.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V podhorské obci Morávka stojí vysoko v kopcích dřevěná chalupa manželů Ley a Martina.

Pusťte si pořad

iVysílání