Chalupa je hra → 5. 3. 2017

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Kvetoucí střecha

21. 4. 2009 17:30 ČT1

Tentokrát vás zavedeme do malé vesničky bývalého úsovského panství, do Rohle, kde si manželé Martina a Tomáš před časem zrekonstruovali starý kupecký dům. Dům pochází z 19. století a zdobí ho impozantní vápencové sloupořadí. K…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 10824

Mohli jste vidět

5. 3.
2017

Vytvořte si vlastní modrotisk

V dalším vydání magazínu "Chalupa je hra" vás pozveme do beskydské vesnice Morávka, která je svou rozlohou 87 km čtverečních jednou z největších obcí v České republice. Vysoko v kopcích stojí dřevěná chalupa, kterou o víkendech a prázdninách obývá čtyřčlenná rodina z Ostravy. Majitelka stavení, paní Lea, by si ráda pořídila nové závěsy a textilní dekorace do kuchyně a do jídelny. Líbí se jí modrotisk, ale ráda by si něco vytvořila i vlastníma rukama, protože ruční práce jsou jejím koníčkem. Designérka Soňa Malinová zasvětí Leu do tajů domácí výroby modrotisku.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Doubravice nad Svitavou

Vydali jsme se do Doubravice nad Svitavou, kde má v netradičně zrekonstruované chalupě svůj ateliér keramička Mariana Sáňková. V místě, kde začíná jídelna, končila obytná část původního domečku. Kamenná zeď dřívějšího seníku a kůlny zůstala na přání architektky alespoň částečně zachována a majitelka ji využila jako originální špajz na dekorativně pojaté zavařeniny. Výtvarnice se v Marianě nezapře ani teď, když je na mateřské dovolené, ze které si pomalu ale jistě odskakuje do keramické dílny. Aby ne, když jí má přímo v domě.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

V podhorské obci Morávka stojí vysoko v kopcích dřevěná chalupa manželů Ley a Martina.

Pusťte si pořad

iVysílání