Chalupa je hra → 18. 2. 2014

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Rekonstrukce chalupy s úctou k tradici

23. 9. 2008 17:30 ČT1

Mladí manželé Jirka s Jiřinou se před sedmi lety nastěhovali do starého statku v podbrdské vesničce Olešná. Za neuvěřitelně krátkou dobu se jim podařilo z neobyvatelné chátrající chalupy z 2. poloviny 18. století vytvořit útulné…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 12595

Mohli jste vidět

18. 2.
2014

Ani ve starém statku se nemusíte koupat v neckách

Starší zemědělská usedlost ve vesničce s poetickým názvem Květná slouží jako letní byt manželům Daniele a Jakubovi, jejich třem dětem Sašovi, Sáře a Edovi a pochopitelně i jejich dvěma psům. Rodina tráví na chalupě několik měsíců v roce. A protože koupelna se nezměnila od dob, kdy Daniela s Jakubem statek koupili, odpady v koupelně přestaly vyhovovat rozrůstající se rodině. S výměnou potrubí chce paní Daniela vyměnit i staré vybavení koupelny.

Tipy na výlet

Na návštěvu k sousedům

V typické poličské zástavbě z minulého století bydlí paní Petra se dvěma dětmi. Domek zdědili po babičce. Některé hotové věci jsou dotažené do naprostých detailů a jak říká Petra určitě stojí za to, už jen proto, že je dělali jejich přátelé. Třeba klika u vchodových dveří nebo zábradlí na schodišti, po kterém se vchází do prvního patra. Tomu dominuje velký prostor obložený dřevem, který slouží jako dětský pokoj a herna zároveň. Stoleček a židličky v hracím koutku už jsou hotové a určitě stojí za pozornost. Zcela nová je koupelna v podkroví - černou barvu byste tady, na rozdíl od té v přízemí, hledali opravdu marně. Obklady v kombinaci s vlastnoruční mozaikou a na podlaze - korek. Petra je s ním navýsost spokojená. Nechladí, odolává vodě a dobře se udržuje.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Starší zemědělská usedlost ve vesničce s poetickým názvem Květná slouží jako letní byt manželům Daniele a Jakubovi. Koupelna se nezměnila od dob, kdy Daniela s Jakubem statek koupili, pomůžeme jim tedy s výměnou odpadního potrubí.

Pusťte si pořad

iVysílání