Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Jak vzkřísit starou usedlost

19. 5. 2009 17:30 ČT1

Rodina paní Dany už 11 generací vlastní chalupu ve Víru na Vysočině, kde téměř 300 let fungoval vyhlášený hostinec U Fialů. V roce 1953 byl hostinec uzavřen a od té doby víceméně chátral. Až teprve paní Dana se svým mužem našli…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9572

1. 4.
2017

Když schody, tak dřevěné

Dnes vás pozveme do Košic. Nebude to však známé město našich východních sousedů ? Slováků, ale docela malinká vesnička tohoto jména, kterou najdete na půl cesty mezi Kolínem a Kutnou Horou. Na samém konci Košic si před nedávnem postavili novou roubenku manželé Dušan a Jana. Roubenka stojí na kopečku nad Košicemi něco přes rok, ale z přízemí do podkroví přesto stále vede pouze provizorní schodiště, které připomíná spíš pohodlnější žebřík. A protože roubenku obývají s rodiči i čtyři malé děti, nahradí brzy provizorium nové modřínové schodiště.

Tipy na výlet

Kolín

Vydali jsme se na výlet prohlédnout si jedno z nejstarších dřevěných schodišť ve zdejším regionu. 123 schodů vede na zvonici kostela sv. Bartoloměje v Kolíně. Ještě relativně nedávno po nich stoupal den co den poslední místní ponocný pan Trnka.Ten tady s celou rodinou obýval jednu jedinou místnost nahoře ve věži.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Navštívíme roubenku, která stojí na kopečku nad Košicemi něco přes rok a je celá postavená ze smrkového dřeva.

Pusťte si pořad

iVysílání