Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Kvetoucí střecha

21. 4. 2009 17:30 ČT1

Tentokrát vás zavedeme do malé vesničky bývalého úsovského panství, do Rohle, kde si manželé Martina a Tomáš před časem zrekonstruovali starý kupecký dům. Dům pochází z 19. století a zdobí ho impozantní vápencové sloupořadí. K…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9088

20. 4.
2014

Velikonoční vajíčka na sváteční chalupářské tabuli

Na chalupu nás týden před velikonočními svátky pozvali mladí manželé Katka s Jirkou a jejich dvě dcerky. Společně s výtvarnicí Soňou Malinovou se pokusí vytvořit netradiční velikonoční dekorace. Ukáží vám, že velikonoční kraslice můžete vytvořit třeba i pomocí hobby vrtačky. Bonusem budou i ukázky originálních svátečních velikonočních tabulí.

Odborný poradce: Soňa Malinová

Tipy na výlet

Slezskoostravský hrad

První písemná zmínka o existenci Slezskostravského hradu se vztahuje k roku 1297. Původně románský hrad byl přestavěn na renesanční zámek, zůstalo však původní opevnění, doplněné o dělovou baštu. Po vyhoření pustl a během bombardování byl rozsáhle poničen. Desítky let hrad trpěl i díky těžbě uhlí a důlní činnosti a doslova se propadl o několik metrů pod svou původní úroveň. Dnes je zrekonstruována věž a předzámčí. V dochovaných částech hradu se konají koncerty, výstavy i svatební obřady. Romantická atmosféra hradu překvapí nejednoho návštěvníka.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Z Ostravy se přesuneme do nedalekého Rychvaldu. Zaklepali jsme na dveře chalupy manželů Jirky a Katky, kteří se pokusili společně s výtvarnicí Soňou Malinovou vytvořit netradiční velikonoční dekorace.

Pusťte si pořad

iVysílání