Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2007
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Nedejte zlodějům šanci

8. 1. 2008 18:15 ČT1

Zazimovaná chalupa, ve které nikdo není, je tichá, smutná a opuštěná. Ale jenom na první pohled. Obvykle když jste doma ve městě, když klidně odpočíváte u televize, mohou se na vaší chaloupce dít prapodivné věci. Stačí totiž málo…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9133

20. 9.
2014

Tiffany vitráže zvládne i začátečník

Paní Veronika se svým přítelem Václavem koupili před nedávnem starou roubenku, která stojí už přes sto let uprostřed romantické krajiny severních Čech. V současné době se snaží uvést toto nádherné stavení do původního stavu. A protože oba dva obdivují nejen tamější lidovou architekturu, ale mají úctu i k původním řemeslům, založili společně se svou kamarádkou, sklářkou Magdou Votrubovou, občanské sdružení A - RUKA - MA se zaměřením na lidovou tvorbu, řemesla a zachování vesnických rázů, včetně obnovy a ochrany lidové architektury.

Tipy na výlet

Ptačí domky v Úštěku - Kamenná ulice

Ptačí domky byly postaveny v polovině 19. století italskými dělníky, kteří zde stavěli železnici. Jedná se o dřevěné přístavky na skalní stěně (připomínají ptačí hnízda). Přístavky navazují na sklepy a chodby vytesané v pískovcové skále. Zvláštností je, že ze zadní strany mají domky několik pater, přičemž z přední strany lze dosáhnout až na okap (ulice l. máje).

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Pojďme se podívat, jak se v obci Svobodná Ves opravuje roubena z roku 1794, kterou se majitelé snaží uvést do původního stavu.

Pusťte si pořad

iVysílání