Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Kachlový sporák jako stavebnice

3. 3. 2009 17:30 ČT1

Tentokrát zamířil štáb pořadu "Chalupa je hra" do vesničky, která leží na hranici Vojenského újezdu Březina. Hostitelem bude místní hajný pan Funk, kterému dosloužil starý kuchyňský sporák. A protože v obci není…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9541

10. 12.
2016

Nová chalupa se starou patinou

Když má někdo šikovné ruce a fantazii, dokáže měnit věci k nepoznání. Štáb pořadu "Chalupa je hra" bude na Morávce mezi beskydskými kopci sledovat proměnu nové chalupy ve staré venkovské stavení. Majitelé chalupy utekli do Beskyd z ruchu velkoměsta před necelým rokem a jejich velkým přáním je, aby novostavba co nejpřirozeněji zapadla do malebného horského prostředí.

Tipy na výlet

Lašská chalupa

Dnes jsme se s panem Vláďou vydali na návštěvu k sousedovi. Pan Miroslav Buraň tady před šesti lety na základě přísných ochranářských a ekologických pravidel začal stavět tzv. Lašskou chalupu, která je střídavě zděná a dřevěná. Zatímco samotná stavba je především prací pana domácího, okolí je rájem jeho manželky. Čerstvě vytvořené vřesoviště vedle domu ještě není kompletně hotové a na jaře se do něj bude dosazovat. Skalka už je trošku starší a je vidět, že se jí na čerstvém beskydském vzduchu daří moc dobře. Práce je tady určitě dost a tak nás napadlo, jestli existuje místo, kam jezdí rodina odpočívat. Když pan majitel ukázal na vedle stojící domek a prozradil nám, že je to jejich bývalá chalupa, docela jsme se pobavili. Uvnitř na nás dýchají převážně přírodní materiály. Veškerý nábytek vyrobil zručný stolař na základě návrhů, které vytvořil Miroslav se svou ženou.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Pohled na nedotčenou beskydskou přírodu učaroval Janě a Vláďovi natolik, že tu velkou část volného času trávili ještě před tím, než byla nová chalupa obyvatelná. Proto si postavili na zahradě dočasný příbytek.

Pusťte si pořad

iVysílání