Chalupa je hra

Vysílání

  • Stopáž: 22 minut
  • Rok výroby: 2008
  • VPS: —

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 9163

Mohli jste vidět

27. 11.
2014

Jak topit, abyste nemuseli volat hasiče

Kominík nosí štěstí. Přesto jej někteří chalupáři na své chalupě neviděli už léta. A to je chyba. Nejčastější příčinou požáru jsou komíny a topná tělesa ve špatném stavu. Proto jsme na chalupu v Kopanicích pozvali nejen Zbygniewa Adamuse ze Společenstva kominíků České republiky, ale i Ivo Mitáčka, tiskového mluvčího zlínského hasičského sboru. Oba dva poradí, jak byste měli zabezpečit svou chalupu proti ohni a požárům.

Odborný poradce: Zbigniew Adamus

Tipy na výlet

Bohyně

Při pobytu v Kopanicích nemůžeme opomenout návštěvu bohyně. Sice se říká, že ty opravdové kopanické bohyně, tedy baby kořenářky už vymřely, my jsme ale jednu objevili v horské chatě mezi Vyškovem a Lopeníkem. Ve výšce 799 metrů n. m., na Mikulčině vrchu, nás pozval na čaj pan Petr. Kopanické bohyně prý uměly nejen léčit, ale též najít ukradené, začarované a nevyzpytatelné věci. Bohyně Irma Gabrhelová žila v osadě Čierne, ve vesnici Žídková. Ještě v polovině 20. století za ní do Kopanic jezdili lidé nejen z Čech a Moravy, ale třeba až z Vídně.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Na chalupu v Kopanicích jsme pozvali nejen Zbygniewa Adamuse ze Společenstva kominíků České republiky, ale i Ivo Mitáčka, tiskového mluvčího zlínského hasičského sboru. Oba dva poradí, jak byste měli zabezpečit svou chalupu proti ohni a požárům.

Pusťte si pořad

iVysílání