Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

QQQQ

Qčko – mezi queer rebely

Hlavní host filmového festivalu Mezipatra 2008, režisér a provokatér Rosa von Praunheim, byl s konformitou většinové společnosti, ale i queer komunity na štíru odjakživa. Dozvíme se od něj jeho definici „perverta“ a spravedlivě se rozhořčíme nad paradoxním fenoménem – gay neonacisty. Natočil o nich nedávno film „Chlapi, hrdinové a teplí náckové“.

Český režisér Radim Špaček, jeden z režijního týmu Qčka, představí svůj provokativní sociologický dokument „Efekt přihlížejícího“, který v říjnu 2008 odvysílala Česká televize. Povídali jsme si i o tom, proč mají queer lidé větší předpoklady k rebelství a proč je tak málo využívají.

Historik Jan Seidl narazil v policejních archivech při svém pátrání po životě české prvorepublikové gay komunity na neuvěřitelný osud legionáře Vojty Černého, který založil první český gay časopis – Hlas sexuální menšiny. Udělejte si sami obrázek o tom, jak tenká hranice může někdy být mezi rebelstvím a desperátstvím, pokud vás neustále sledují a stíhají za to, co je vám přirozené.

Pět mužů svázaných profesionálním bondážistou leží v galerii. Jsou vystaveni zrakům návštěvníků a pomocí webové kamery je z Filipín sleduje a komentuje chlapec, který se jinak živí poskytováním virtuálního sexu po netu. To vše natáčejí kamery. Dílo, za které získal výtvarník Radim Labuda prestižní Cenu Jindřicha Chalupeckého za rok 2008. Povídali jsme si nejen o reakcích diváků na jeho lidskou instalaci, ale i o aktivismu v umění a Labudovu konceptu „post-gay“ v umělecké práci i ve veřejném životě.

A nebude chybět ani Topping s Butchem a jejich matka… Tedy matka všech queer slov… „Phrase a gay“ na téma: GAY.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21. 4. 2013

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17. 4. 2013

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11. 4. 2013

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 1. 11. 2014 20:50

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Lucia 16. 10. 2014 20:46

  Jerevan

  Dobry vecer, zboznovala som a zboznujem tuto relaciu a preto sa k nej cas od …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady