Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2537  
Sdílet
| Poslat odkaz

S antropologem J. Malinou o tabu v nejstarších dějinách, o současné rigidní japonské společnosti a o sexuálních menšinách za První republiky (2011). Režie J. Truhlář

Co je tabu? A proč něco tabu je a něco není? Například zákaz incestu existoval už před milionem let, Inkové homosexualitu tvrdě potlačovali, naopak na japonském císařském dvoře v 8. století byla úplně normální. Teprve po 2. světové válce začali být Japonci velmi rigidní. A jak si žili homosexuálové v 1. republice? Říkalo se jim uranisté nebo uranovci, později buzeranti. Ti se organizovali do spolků a říkali si „naši“. Autor dílu J. Truhlář také mluví s nakladatelem Knihy o… Zpočátku měli i knihkupci s tímto titulem problém, ale teď už si oni i čtenáři zvykli…

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21.4.2013 19:18

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland
  Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17.4.2013 14:49

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa
  Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11.4.2013 11:03

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 1. 11. 2014 20:50

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Lucia 16. 10. 2014 20:46

  Jerevan

  Dobry vecer, zboznovala som a zboznujem tuto relaciu a preto sa k nej cas od …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST  *
Žánr: Magazín
Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 26. 2.

Vintage

čtvrtek 12. 3.

Izrael: Pekařka a prostitutka

Související pořady