Předchozí díl | Následující díl

Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2531  
Sdílet
| Poslat odkaz

V San Francisku, legendárním městě beatníků, to zkrátka žije (2010). Režie D. Kupšovský

Za mlhou hustou, že by se dala krájet, leží záliv, který se už v šedesátých letech stal hlavním městem queer hnutí. Co se v něm odehrálo v minulosti a co se v něm děje teď, se dozvíte od Kima, místního průvodce, který nás San Franciskem prováděl.
Roberto Ordenana, zakladatel už tři desítky let existujícího queer kulturního centra, s jednoduchým názvem The Centre nám vysvětlí, jak to tady funguje s komunitním životem a ukáže nám i dětský koutek, na nějž jsou všichni hrdí.
Dwayne Calizo, principál alternativního queer uměleckého prostoru „Mama Calizo’s Voice Factory“ nás seznámil s nabitým programem. Uvidíte i místní tradiční drag queens v klubu Traily horses a nebude chybět ani queer muzikál, který se v San Francisku poprvé hrál už v roce 1969.
V legendárním městě beatníků to zkrátka žije…

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • "Ne homosexuálním sňatkům!" Pařížané opět vyšli do ulic

  21.4.2013 19:18

  Paříž – Ulice hlavního města Francie obsypali odpůrci homosexuálních sňatků. Zhruba padesát tisíc demonstrujících se vydalo na pochod k sídlu parlamentu. Ten by totiž měl v úterý definitivně schválit návrh zákona o sňatcích stejného pohlaví. Součástí zákona je i povolení adopce dětí.

 • Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland
  Homosexuální sňatky potřinácté: Odkýval je i Zéland

  17.4.2013 14:49

  Wellington – Nový Zéland se stal třináctou zemí na světě a vůbec prvním státem v asijsko-pacifickém regionu, který uzákonil sňatky homosexuálů. Pro dodatek k manželskému zákonu se vyslovily zhruba dvě třetiny parlamentu a platit by měl od srpna.

 • Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa
  Homosexuálové se mohou vzít v 11 zemích světa

  11.4.2013 11:03

  Montevideo - Uruguay jako druhá země Latinské Ameriky legalizovala sňatky homosexuálů. Zákon definitivně schválili poslanci drtivou většinou. Prezident země už naznačil, že ho podepíše. První homosexuální páry by mohly úřady sezdat zhruba v polovině července. Uruguay platí v Jižní Americe za jednu z nejliberálnějších zemí. Jako první v regionu loni povolila potraty.

Diskuse diváků
 • Peťan 29. 4. 2012 22:31

  Až budu opět zapínat televizi nebo brouzdat po netu, vím kam zamířit. Obzvlášť mě zaujali otevřené rozhovory v posledním dílu Emo. Pěkná práce, klobouk dolu ;-)

 • 1. 11. 2014 20:50

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Lucia 16. 10. 2014 20:46

  Jerevan

  Dobry vecer, zboznovala som a zboznujem tuto relaciu a preto sa k nej cas od …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST  *
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady