Odstranění reklamních bilboardů ve městech je v rukou radnic. Např. České Budějovice zůstávají zaplevelené reklamním smogem. Jen na křižovatce na Dlouhé louce je na jednom místě 30 bilboardů. Kravaře musí zaplatit třicetitisícovou pokutu za zveřejnění jmen lidí, kteří kradli obecní majetek. Úřad pro ochranu osobních údajů to odsoudil a město potrestal pokutou.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Život na sídlištích

Bílina chce vykupovat byty na svém Teplickém předměstí: Vedení města, přičemž starostou Bíliny je krajský hejtman Oldřich Bubeníček, tak chce řešit dlouhodobě se zhoršující situaci v této sociálně vyloučené lokalitě.

Sídliště Ploužnice v Ralsku

Jiné sídliště na severu Čech - a příběh velmi podobný: Na sídlišti Ploužnice v Ralsku žije asi 800 obyvatel různých kultur; a místy připomíná spíš skanzen.

Prezident republiky v Ústeckém kraji

Ústí nad Labem, Bílinu a Most navštívil během ptvního dne cesty po Ústeckém kraji prezident Miloš Zeman.

Kauza spadlého mostu ve Vilémově se zřejmě protáhne.

Znalecké posudky přijdou na řadu až na začátku listopadu.

Cheb se stává hlavním distribučním centrem pro střední Evropu

Tentokrát si tamní průmyslovou zónu pro svůj sklad vybral jeden z největších světových výrobců kosmetiky. Městu se ale s růstem zóny zvyšují i náklady na její údržbu. Chtělo by proto víc peněz z daní.

Třicetitisícová pokuta pro Kravaře byla oprávněná.

Rozhodl o tom městský soud v Praze. Pokutou Kravaře potrestal Úřad pro ochranu osobních údajů za to, že v roce 2013 starosta na internetu zveřejnil jména lidí, kteří se dopustili přestupku.

Soukromou radiodiagnostiku v Chrudimi koupila Pardubická nemocnice

Nákupem za 30 milionů korun kraj získá zisk z těchto zdravotnických služeb a pomůže udržet chod oddělení, které ohrožuje nedostatek lékařů.

JHMD přerušily provoz

Jindřichohradecká úzkokolejka dnes musela provizorně přerušit provoz. Místním drahám o půlnoci vypršelo osvědčení o bezpečnosti. Provozovatel úzkorozchodných vlaků sice požádal o jeho obnovení, Drážní úřad si ale vymohl doplňující dokumenty a celý proces

Zákaz vjezdu do Troji

Dopravní kolaps kvůli jediné značce. Zákaz vjezdu do ulice K Pazderkám, která spojuje Bohnice a Troju, překvapil řidiče včera ráno. Dopravní značku tam umístil starosta Troji - chce tak prý upozornit na problém husté dopravy v ranní špičce. Ten je podle n

Ztrácejí se houbaři

V červnu jedna pátrací akce, v září jedenáct. I taková je houbařská sezóna. Aspoň pro policisty v Královéhradeckém kraji. Houbaři se teď ale snadno ztrácejí v celé republice. Leckde vyrážejí pátrací týmy do lesů těměř obden.

Soběslav získá kostel

Soběslav převezme zdarma od římskokatolické církve odsvěcený kostel svatého Marka: Radnice si ho už od 90.let pronajímá a pořádá v něm koncerty, výstavy nebo svatební obřady.

Celková oprava slatiňanského zámku

Zámek ve Slatiňanech čeká největší proměna za posledních 120 let.

Představení pokladu

Náhoda letos přála dvěma výjimečným objevům starých mincí na Písecku. Jeden z těchto nálezů už stačili archeologové zakonzervovat a vystavují ho v Prácheňském muzeu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD