Město Rtyně se pokouší již pět let přemluvit Ministerstvo dopravy, aby v něm zastavovaly rychlíky ČD. MD zastavování rychlíků odmítá, město argumentuje nedostatečnou dopravní obslužností regionu. Od zákazu kouření registruje Plzeň o 60 % více stížností na hluk v ulicích. Desítky návštěvníků zábavních podniků totiž kvůli kouření vycházejí na ulici.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Kontroverzní vyhlášky proti vysedávání

Radnice ve Varnsdorfu a Litvínově zakazovaly lidem ve vyhláškách sezení na veřejných prostranstvích jinde než na lavičkách. Podle Ústavního soudu ale neoprávněně.

Na Šumavě roste počet odlovených divočáků

Černá zvěř totiž likviduje hnízda tetřevů. Správa parku je připravena na celoplošný odstřel i kvůli zabránění šíření afrického moru prasat, který se objevil na Zlínsku. V případě potřeby vedení šumavského parku požádá o pomoc vlastní hasičskou jednotku.

Drtička suti v Třeboradicích

40 nákladních aut - tedy 600 tun suti má denně projet přes Třeboradice - součást Čakovic na východě Prahy - pokud tu vznikne drtička odpadu. Záměr se ale nelíbí obyvatelům ani vedení městské části. Má totiž vzniknout v těsné blízkosti domů. Lidé už před m

V Dukovanech začala odstávka třetího bloku.

Důvodem je výměna pětiny paliva a taky opravy.

Cheb od září zakáže vjezd kamionům do centra města

Platí to hlavně pro tranzitní dopravu. Výjimku budou mít například nákladní auta pro zásobování nebo odvoz materiálu. Opatření má ulehčit lidem v centru od hluku a prachu.

Odkup vepřína v Letech

Vláda předala firmě AGPI nabídku na odkup vepřína v Letech u Písku. Cena známá není. Zástupci kabinetu o tom s vedením farmy jednají v částečně utajeném režimu.

Stížnosti na hluk v ulicích

Od zákazu kouření v restauracích eviduje Plzeň více stížností na hluk v ulicích - oproti loňsku až o dvě třetiny. Před restaurace a bary vycházejí zapálit si cigaretu mnohdy desítky lidí. A často při tom porušují noční klid.

Náborový příspěvek pro sestry v Hradci Králové

Stotisícový náborový příspěvek nabízí Fakultní nemocnice v Hradci Králové zdravotním sestrám se specializací na intenzivní péči, které se zavážou k práci aspoň na dva roky.

Pardubice ve sporu s firmou Syner

Pardubice se pokusí uzavřít smír se stavební firmou Syner, která opravovala třídu Míru. Firma vede spor s městem o 11 milionů korun.

Odškodnění za D3

Ředitelství silnic a dálnic nabídlo odškodnění třem majitelům budovy táborského motocentra za to, že ztratí možnost příjezdu z dálnice D3. Kompenzaci 7 a půl milionu určil znalecký posudek.

Hendikepovaní a senioři mohou i do těžko přístupných částí Šumavy

Nejatraktivnější místa Šumavy mohou poznávat i hendikepovaní návštěvníci - ze sedadel elektrických skútrů. Správa parku pro ně připravila čtyři patnáctikilometrové trasy. Jednou z nejžádanějších je cesta z Rokyty nedaleko Srní na Tříjezerní slať a k Rybár

Jak zastavit rychlík

Radní ve Rtyni v Podkrkonoší naléhají na ministerstvo dopravy, aby rychlíky zastavovaly také ve stanici Rtyně v Podkrkonoší-zastávka. Zatím marně

Dnes začala výluka na železniční trati z Havlíčkova Brodu do Veselí nad Lužnicí.

Kvůli opravě železničního mostu v Jihlavě potrvá výluka až do 28.července.

Unesco odmítlo zařadit na svůj seznam Geopark Železné hory

Geopark tvrdí, že podmínky splňuje. Rada národních geoparků proto chystá nesouhlasný dopis.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD