Od 11. června platí na železnici nový jízdní řád. Velkých změn se dočkají cestující na Vysočině, kde kraj objednal nové spoje. Lázeňský poplatek je v ČR malý. Např. Karlovy Vary vyberou ročně kolem 20 milionů korun, potřebovaly by nejméně dvojnásobek. Částečně by to měla vyřešit připravovaná novela zákona.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pardubické firmy budou vymáhat peníze za zájezd svých manažerů do JAR

Služby města Pardubic a jejich dceřiná firma budou zpětně vymáhat peníze po manažerech, kteří jeli na poznávací zájezd do JAR za peníze těchto firem.

Antikonfliktní tým v Praze

Antikonfliktní tým, skupina najatá městskou částí Praha 1, má za sebou první měsíc. Jejím úkolem je podle úřadu především zabránit rušení nočního klidu. Strážníci i bezpečnostní analytici jsou ale k této službě skeptičtí.

Podle obžaloby vědomě šířil HIV

Se Zdeňkem Pfeifrem, kterého na základě mezinárodního zatykače dopadla policie v Thajsku, dnes začalo u krajského soudu v Ústí nad Labem hlavní líčení.

Na Vysočině přibylo vlakových spojů na trati ze Žďáru nad Sázavou do Nového Města na Moravě

Kraj, který spoje objednal, za ně zaplatí 1,3 milionu korun ročně.

Ve Všestarech na Královéhradecku mohou lidé znovu pít z pramene

Před třiceti lety byl z hygienických důvodů uzavřen a navíc se po restituci ocitl na soukromém pozemku.

Vodní kontroly

Rozsáhlé kontroly na řekách a přehradách čekají v létě vodáky, vůdce plavidel, rybáře i plavce. Zapojí se do nich policisté ze všech krajů s cílem prověřit platné doklady k lodím i dodržování předpisů.

Začala dlouho očekávaná oprava Šlechtovy restaurace

Kulturní památka v pražské Stromovce by měla získat novou podobu do konce roku 2018.

Lůžková urologie v krajské nemocnici Liberec hlásí plný stav

Jedná se převážně o záněty močového měchýře a ledvin a také močové kameny. Často se do nemocnice pacienti dostávají kvůli dehydrataci.

Exploze v Boleticích

Vojenští a policejní pyrotechnici likvidovali nevybuchlou válečnou munici, která se v Jihočeském kraji našla v posledních třech měsících.

Letitý spor mezi Povodím Labe a ochranáři o protipovodňovou ochranu na řece Dědině na Rychnovsku je u konce

Vzniknout by měl nakonec takzvaný suchý poldr, tedy nádrž, která by se zaplnila jen při záplavách.

Podvody v autoškole

Na čtvrtý pokus dnes začal ve Žďáru nad Sázavou soud kvůli podvodům v autoškole z Velkého Meziříčí. Zkušební komisař Tomáš Bílek, majitel autoškoly Lubomír Izdný a instruktor Lubomír Kobylka měli studentům za úplatu pomáhat při závěrečných zkouškách.

Šumavský národní park spolu s bavorskou rezervací chystají stavbu společných environmentálních center

Ta mají přiblížit hlavně tradiční šumavská řemesla. Oba parky zahájily i další projekty za více než sto šedesát milionů korun. Včetně nového monitoringu jelení zvěře. Její pohyb bude správa parku sledovat i mimo chráněná území.

Sochy versus vandalové

Ulice Českých Budějovic zaplnily obří sochy v rámci letního festivalu Umění ve městě. Už po první noci se přitom na uměleckých dílech objevily stopy vandalů. Jejich útokům čelí umění v historickém centru města každoročně.

Červená lhota

Zámek Červená Lhota vstupuje do nové sezony s upravenými interiéry. Ty se vrátily do podoby po roce 1910, kdy v nich žili poslední majitelé zámku. Zásadně se proměnily místnosti východního křídla.

Transport koní Převalského do Mongolska

Čtyři koně Převalského z Dolního Dobřejova jsou na cestě do Mongolska. Transport organizuje pražská zoo už posedmé. Z aklimatizační ohrady je po pár měsících vypustí do volné přírody, odkud vymizeli na konci šedesátých let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD