Nové Město na Moravě o víkendu pořádá světový pohár horských kol. Závod pravidelně do města přiláká desetitisíce návštěvníků. V Litoměřicích začíná 13. ročník Festivalu muzejních nocí. Festivalu se účastní 178 měst a končí tradičně v Praze, letos 10. června.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nová plavební komora v Hněvkovicích

Řeka Vltava se otevírá pro plavbu lodí už i mezi Českými Budějovicemi a Orlíkem - zítra Povodí Vltavy slavnostně zprovozní novou plavební komoru v Hněvkovicích. Jde o poslední místo, které plynulé plavbě i menších plavidel bránilo.

Živý vstup

Očekává se vyšší zájem turistů o splavnění Vltavy. Připlout by mohly hlavně lodě z Prahy a Orlické přehrady.

Historie splavnosti Vltavy

Plynulou vodní cestu v polovině 20. století přehradila vodní díla. Přitom tradiční vory Vltavu až do Prahy splouvaly zřejmě už od 10. století.

Tresty za dotační podvod

Podmíněné tresty za opravu hotelu Bohemia v Chrudimi.

Vysočina aréna hostí SP na horských kolech.

Závody začínají dnes a končí až v neděli. Vstupenky jsou ještě volné.

Odstávka bloku v Temelíně

Jaderná elektrárna Temelín ještě večer zahájí plánovanou odstávku svého 2.bloku.

Skandál na MŠMT ohrožuje projekty v regionech

Skandál na MŠMT ohrožuje desítky projektů v regionech, mimo jiných, výstavbu plaveckého bazénu v Pardubicích a rekonstrukci fotbalového stadionu v Hradci Králové.

Učiliště hledají šoféry

Až deset tisíc řidičů chybí na českém trhu práce. Pomoci se snaží školy i učiliště.

Akce Můj projekt pro Turnov

Kam poputuje 200 tisíc korun, mohli ovlivnit sami obyvatelé Turnova. Vůbec poprvé tak měli v rámci akce Můj projekt pro Turnov možnost přímo vybrat, co by ve městě chtěli

Národní zahájení festivalu Muzejních nocí v Litoměřicích

Do třináctého ročníku se postupně zapojí e přes 550 institucí – vedle galerií, knihoven, kostelů nebo hradů hlavně muzea. V netradičních časech, vezmou lidi na netradiční místa. Festival skončí 10. června, uzavře ho Praha.

Opravy Staroměstské radnice pokračují

Rozrůstá se lešení kolem věže a od 1. června bude uzavřena vyhlídka z ochozu. Restaurátoři opravují taky radniční kapli. Uvnitř našli papír s ručně psanými vzkazy kameníků, kteří kapli v roce 1888 a 1952 opravovali.

Historie cestovních a osobních dokladů a jejich kontrola

Kdy a proč vznikla potřeba lidi evidovat? A jak policie odhalí falešný pas nebo občanský průkaz? To se dnes mohli dozvědět návštěvníci karlovarské krajské knihovny.

Když hoří horská bouda

Co všechno obnáší, dopravit k horské boudě padesát hasičů včetně vybavení, když jsou cesty nesjízdné – to zkoušeli dobrovolníci i profesionální hasiči v Krkonoších. Cvičný požár se rozhořel na Luční boudě.

Nová HIV poradna v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích funguje nová bezplatná HIV poradna. Jde už o pátou pobočku České společnosti AIDS pomoc, která nabídne anonymní testování na HIV a další pohlavně přenosné choroby.

Setkání válečných veteránů

Ne úplně obyčejné setkání bezmála po 50-ti letech se odehrálo na radnici v Havlíčkově Brodě. Zdejší rodák, bývalý velitel elitních vojenských výsadkářů z roku 1968 Antonín Stachovský se tam setkal se svojí jednotkou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD