Tři týdny bude mimo provoz lanovka na Petřín. Kromě běžných oprav a revizí se chystá výměna nápravy u jednoho z vozů či úprava lana. Dvouramenné zámecké schodiště na zámku Sychrov čeká oprava. Demontáž, nové piloty a opětovné sestavení schodiště přijde na 10 milionů korun. Celá akce skončí na podzim.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Proti nové vyhlášce Povodí Vltavy se bouří Kraj Vysočina i obce a zemědělci.

Ta počítá s rozšířením ochranného pásma a omezením pro obce i firmy.

Host ve studiu: generální ředitel Povodí Vltavy

Povodí Vltavy chce rozšířit ochranné pásmo vodní nádrže Švihov, která zásobuje pitnou vodou Prahu a okolí. Návrh nové vyhlášky se ale nelíbí úřadům ani zemědělcům - zejména na Pelhřimovsku.

Obce blokují opravu průtahu

Obce Horní Radechová a Kocbeře nedaly souhlas s objížďkou pro kamióny z Polska přes své území a tím zablokovaly opravu průtahu Náchodem. Spor řeší krajský úřad.

Černé skládky hyzdí okrajové části Plzně

Ne příliš pěkný pohled se naskytne lidem, kteří po zimě vyrazí na procházku do lesa nebo okrajových částí Plzně. Právě tam se totiž lidé nejčastěji zbavují odpadu, který se jim nehodí. A to i přesto, že například staré spotřebiče nebo nábytek mohou odvézt

Epicentrum série výbuchů v Poličských strojírnách

Lisovna trhavin necelý měsíc po sérii výbuchů v Poličských strojírnách – práci ukončili policejní pyrotechnici a budovu tak mohl prozkoumat statik. Lisovnu zřejmě čeká úplná demolice.

a dodávku tepla do domácností se bude v Děčíně platit míň: Společnost Termo Děčín, která ve městě centrální vytápění zajišťuje, přišla s novou obchodní strategií. Teplo zlevní skoro o 10 %, ale pod podmínkou, že s ní zákazníci podepíší smlouvu na 5 let -

Nové podmínky které centrální teplárna nabízí, by měly uspořit domácnostem zhruba sto korun na gigajoul. Průměrná domácnost by tak mohla ušetřit až dva tisíce korun ročně.

Omezení provozu lanovky na Petřín

Lanovka v Praze na Petřín je ode dneška na tři týdny mimo provoz: Před hlavní turistickou sezónou musí projít pravidelnou revizí. Loni, za celý rok, se jí svezlo přes 1,5 milionu lidí.

U jezera Most se staví jedna z nejsložitějších staveb silnice Most-Mariánské Radčice

Lanový most za desítky milionů korun. Spojit má areál jezera s přesunutým kostelem a centrem města. Stavba je výjimečná tím, že se staví na výsypce. Ještě v devadesátých letech se totiž v těchto místech těžilo.

Jak vařit zdravě ve školních jídelnách.

Zkušenosti mají vzdělávací instituce sdílet na půdě plzeňské základní školy. Ta se stala prvním takovým krajským centrem v republice.

Po půlročním zákazu dnes vstoupili správci do historických štol v Karlovarském kraji, aby zjistili jaké škody v podzemí napáchala zima.

Kvůli chráněným druhům netopýrů, kteří tam přečkávají zimu, do štol od 15. října nikdo nesměl. Necelé dva měsíce teď mají správci, aby ze štol odčerpali vodu a překontrolovali statiku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD