Šumavská Kvilda nemá peníze na údržbu bílé stopy. Obec stojí ročně údržba běžkařských tratí kolem 300 000 Kč. Na základní školy se vrací technické dílny. Učitelé tak chtějí mj. nadchnout žáky pro řemesla.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Bádání se nezmění

Přístup k osobním údajům v archiváliích z dob nacistické a komunistické totality se nezmění, Ústavní soud do zákona o archivnictví nezasáhl.

V Ústeckém kraji ubývají lůžka pro psychicky nemocné

Třeba Psychiatrické léčebně v Petrohradu jich během roku ubyla 2 %. Do šesti let jich ale bude až10x méně. Souvisí to s reformou psychiatrické péče. Pacienti budou totiž stále častěji léčeni v domácím prostředí nebo chráněném bydlení.

Dnešní ráno bylo pořádně mrazivé.

Nejnižší hodnoty naměřili na Šumavě, kde na Rokytské slati teplota klesla na – 27,5 stupně Celsia. Mrzlo také v dalších částech republiky.

Na Vysočině řidičům zamrzá nafta v motoru

Redaktor Radovan Daněk zjišťoval, jak se dá takovému problému předejít a jak ho řeší servisy.

Požáry auta

Přibývá požárů aut. Mechanici je dávají do souvislosti s mrazem a špatným technických stavem vozidel.

Plánované uzavírky v Praze

Prahu v tomto roce čeká hned několik dopravních komplikací kvůli plánovaným opravám frekventovaných silnic: Konkrétně: Po etapách se bude uzavírat Karlovo náměstí a taky křižovatka U Bulhara vedle magistrály.

Rekonstrukce na Borech

Věznice je přeplněná, a tak její vedení nechalo předělat nevyužívanou lůžkovou část ošetřovny - čímž získalo nové kapacity pro umístění dalších vězňů.

Středočeský kraj už nemá zájem o zámek v Přerově nad Labem

Bývalé vedení hejtmanství ho chtělo koupit od Českého rozhlasu, opravit a otevřít veřejnosti. Nová krajská rada ale od záměru ustoupila a peníze na nákup zámku využije raději jinde.

Aktivisté musí opustit centrum Klinika v Praze 3

Rozhodl o tom tamní obvodní soud, zatím nepravomocně. Proti rozsudku se odvolají. Vlastník bývalé plicní léčebny - Správa železniční dopravní cesty se domáhá vyklizení budovy. Chce ji přestavět na kanceláře - aktivisté ale místo opustit nechtějí, tvrdí, ž

Dej židli do kruhu

Dej židli do kruhu, to je název kampaně pražského gymnázia Evolution Jižní město, chtějí tak upozornit na společenské předsudky vůči lidem s duševním onemocněním. Součástí kampaně je také muzikál prostřednictvím kterého vybírají peníze pro Ústav Duševního

Poslední klapka filmu Po strništi bos

Ve Slavonicích dnes padla poslední klapka filmu Po strništi bos: Jde o film Jana a Zdeňka Svěrákových; na Jindřichohradecku se natáčel od léta. Premiéra je plánována na srpen.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD