168 hodin

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3376  
Sdílet
| Poslat odkaz

Události týdne očima zpravodajství České televize

 • Kocourkovo vysvětlování
 • Příběh vítězky Petry Kvitové
 • Bankrotující Itálie?
 • Kdo se (ne)bojí hoaxů

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Více na portálu ČT24

 • Itálie je jasnou hrozbou eurozóny, varuje Cameron
  Itálie je jasnou hrozbou eurozóny, varuje Cameron

  10.11.2011 18:23

  Řím – Itálie bude platit za nové státní dluhopisy nejvyšší úroky za 14 let, avšak méně, než se čekalo. V dnešní aukci ministerstvo financí umístilo celou plánovanou emisi pokladničních poukázek se splatností za 12 měsíců. Vcelku úspěšný výsledek aukce přispěl k poklesu výnosů desetiletých dluhopisů na trhu zpět pod sedm procent. Přesto dál mezi analytiky i politiky panují obavy, že Itálie nebude do budoucna schopná všem svým závazkům dostát. Britský premiér David Cameron dokonce varoval, že Itálie je v současnosti jasným nebezpečím pro eurozónu.

 • Kocourek opouští vládu, Nečas ho z korupce nepodezírá
  Kocourek opouští vládu, Nečas ho z korupce nepodezírá

  9.11.2011 23:20

  Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) dnes večer přijal demisi, kterou mu nabídl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS). Ten dnes vysvětloval své finanční transakce se společností Key Investments v roce 2008, podle premiéra není v podezření z korupce, jeho kroky ale předseda vlády považuje za nešťastné. Kocourek sám dnes odmítl nařčení z korupce a uvedl, peníze byly jeho a svěřil je společnosti Key Investments proto, aby je "odklonil" od problémů s rozvodem.

 • Itálie stojí na okraji dluhové propasti
  Itálie stojí na okraji dluhové propasti

  9.11.2011 20:05

  Řím - Výnos klíčového italského dluhopisu s desetiletou splatností vystoupil během dopoledne na sedm procent. Podle expertů jde o klíčovou hranici, která je dlouhodobě neudržitelná, a je to stejná hodnota, po jejímž překonání byly vlády Řecka, Irska a Portugalska nuceny požádat o zahraniční finanční pomoc. Evropská centrální banka (ECB) po překročení rekordního výnosu podle agentury Reuters vstoupila na sekundární trh a začala z něj razantně skupovat italské státní dluhopisy s více splatnostmi. Německo přitom dalo několikrát otevřeně najevo, že tento postup neschvaluje.

 • Kocourek se kvůli obchodům své matky sejde ve středu s premiérem
  Kocourek se kvůli obchodům své matky sejde ve středu s premiérem

  8.11.2011 23:25

  Praha – Protikorupční policie oznámila, že začala v pondělí zkoumat okolnosti milionových obchodů, které pro matku nynějšího ministra průmyslu Martina Kocourka (ODS) dělala v roce 2008 společnost Key Investments. Na ministra tlačí jeho vlastní strana, aby nejpozději do týdne původ 16 milionů vysvětlil. Špičky vládní koalice dnes o kauze ministra průmyslu nejednaly. Kocourek se ale ve středu sejde s Nečasem, pak prý kauzu obchodů své matky vysvětlí.

 • Kocourek půjde kvůli matčiným transakcím na kobereček k premiérovi
  Kocourek půjde kvůli matčiným transakcím na kobereček k premiérovi

  7.11.2011 19:15

  Praha - Nad pokračováním ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) ve vládě visí velké otazníky. Kvůli podezřelé finanční transakci, v níž figuruje Kocourkova matka, ministra v nejbližších dnech čeká další schůzka s premiérem Petrem Nečasem (ODS). Uskutečnit by se mohla již zítra a premiér by na ní už mohl rozhodnout, zda Kocourek bude muset kabinet opustit. Občanští demokraté Kocourkův osud nechávají v rukou premiéra. Vládní VV chtějí od Nečase rychlé řešení a žádají, aby se věc probrala na středeční schůzce koaličních lídrů.

 • Kvitová přitáhne děti k tenisu, shodují se odborníci
  Kvitová přitáhne děti k tenisu, shodují se odborníci

  7.11.2011 13:31

  Praha - Hvězdy a idoly přitahují pozornost, a tak se tenis díky super sezoně Petry Kvitové a triumfu týmu ve Fed Cupu může těšit na zvýšený zájem. Už letos se hlásilo mnohem víc dětí a popularita bílého sportu ještě vzroste. Kvitová nejenže vyhrála Turnaj mistryň, ale byla i strůjcem českého vítězství ve Fed Cupu, čímž dokázala vůli bojovat za republiku a jasně se zapsala do srdce fanoušků. Českému tenisu to dle odborníků jenom prospěje.

 • Kvitová se v úvodním zápase opřela o servis i přesný zrak
   Kvitová se v úvodním zápase opřela o servis i přesný zrak

  5.11.2011 19:12

  Moskva – Pro vítězku Turnaje mistryň a čerstvě druhou hráčku světového žebříčku úvodní zápas finále Fed Cupu na první pohled nebyl složitý. Se sedmadvacátou hráčkou WTA Marií Kirilenkovou strávila na kurtu zhruba hodinu a konečným poměrem 6:2 a 6:2 ve svůj prospěch. Podle vlastních slov jí pomohl zejména tvrdý servis při podání, ale také téměř bezchybný zrak. Hned pětkrát za zápas se odhodlala využít videoslužbu zvanou "Jestřábí oko" – a čtyřikrát byla úspěšná.

 • Itálie řeší, co si má počít sama se sebou
  Itálie řeší, co si má počít sama se sebou

  1.11.2011 11:43

  Řím – Poté, co eurozóna odpustila kolabujícímu Řecku velkou část dluhu, soustřeďuje se pozornost evropského společenství zejména na Itálii, která se rovněž potácí na kraji hospodářské strže. Konkurenceschopnost italských podniků totiž soustavně klesá, země má vysoký státní dluh a nezbytně potřebuje reformy; k řešení všech nahromaděných potíží se zatím ale vláda Silvia Berlusconiho přemlouvá jen stěží. Politolog z Americké univerzity v Římě James Waltson pak konstatuje, že největším problémem eura není Itálie, ale právě italský kabinet.

 • Kvitová je světovou dvojkou, pozici první hráčky neřeší
  Kvitová je světovou dvojkou, pozici první hráčky neřeší

  31.10.2011 09:46

  Londýn – Česká tenistka Petra Kvitová prožila na okruhu WTA báječný rok. Vyhrála šest turnajů včetně Wimbledonu a Turnaje mistryň. Jasná vítězka finančního žebříčku Kvitová v přímém souboji o druhé místo na světě porazila v neděli v istanbulském finále Bělorusku Viktorii Azarenkovou 7:5, 4:6 a 6:3. Svou soupeřku nechala o 850 bodů za sebou na třetím místě. Ze druhé na čtvrtou pozici se propadla Ruska Maria Šarapovová, která z Turnaje mistryň po dvou porážkách kvůli zranění odstoupila. Usměvavou českou hráčku ani nijak nevzrušuje, že ji dělí jen 115 bodů od Dánky Caroline Wozniacké a prvního místa ve světovém žebříčku.

 • Petra Kvitová triumfovala na Turnaji mistryň
  Petra Kvitová triumfovala na Turnaji mistryň

  30.10.2011 19:25

  Istanbul - Petra Kvitová v istanbulském finále porazila světovou čtyřku Bělorusku Viktorii Azarenkovou po dramatickém průběhu 2:1, po setech 7:5, 4:6 a 6:3. Po triumfu ve Wimbledonu tak Kvitová získává další cenný titul. Česká tenistka si však vítězstvím v Turnaji mistryň také zajistila pozici světové dvojky v novém vydání žebříčku WTA. Tak vysoko dosud Kvitová nebyla.

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 21. 6.

Svět v pohybu
MERS útočí
Souboj klanů 2.0
Kouzelný obojek
Trampoty pana ministra

neděle 28. 6.

Pod tlakem
Děti v tísni
To jsou panoramata
Ze Vsetína ke královně
Ra ta ta ta ta