Platan z Karlova náměstí; Zdražení vstupného do ZOO; Stěhování slonů; Stěhování do chat; Břevnovská výstavba; Přípravy na vystavení Slovanské epopeje; Obnova parku na Vinohradech; Demontáž soch z Karlova mostu; Prague Photo Fest; Výstava Můj nový život; Jak se měří zdraví stromů

Obsah dílu

Přehrát vše

Bydliště Praha:
Platan z Karlova náměstí

Reportáž Petra Sojky představuje Pražana, kterému je přes 170 let. Je to současník například skladatele Antonína Dvořáka nebo spisovatele Jakuba Arbese. A zatímco oba zmínění velikáni jsou už 100 let po smrti, platan javorolistý z Karlova náměstí žije dál.

MapaPlatan z Karlova náměstí
videoPlatan z Karlova náměstí
...
video video

Platan z Karlova náměstí

Zdražení vstupného do ZOO

Do nové sezony s novými cenami. Pražská zoo od 1. května zvyšuje vstupné a to až o 50 procent. Zdražení se dotkne všech věkových skupin. Třeba děti by místo stovky měly zaplatit 150 korun.

MapaZdražení vstupného do ZOO
videoZdražení vstupného do ZOO
...
video video

Zdražení vstupného do ZOO

Stěhování slonů

Dva dny trvalo stěhování slonů pražské ZOO do nového pavilonu a výběhu za půl miliardy korun. Dvě samice a samec si teď na neznámé prostředí musí zvyknout - lidi je proto uvidí až za několik týdnů.

videoStěhování slonů
...
video video

Stěhování slonů

Stěhování do chat

V okolí velkých měst roste zájem o chaty - jen kolem Brna a Prahy se za poslední tři roky zvýšil asi o dvacet procent. A to nejen kvůli rekreaci - lidé se teď do chat stěhují i natrvalo - jsou totiž mnohem levnější než městský byt a navíc jsou na venkově nižší i samotné náklady na život.

videoStěhování do chat
...
video video

Stěhování do chat

Břevnovská výstavba

Už dva roky se obyvatelé Břevnova snaží zastavit projekt amerického developera, který chce na části chráněného území Tejnka postavit pětipatrový bytový dům. Doufali v podporu radnice i proto, že k pozemku nevede přístupová cesta. Jenže ta je označuje za přehnané staromilce a developerovi už vydala výjimky pro stavbu.

MapaBřevnovská výstavba
videoBřevnovská výstavba
...
video video

Břevnovská výstavba

Přípravy na vystavení Slovanské epopeje

Čtrnáct dní zbývá do vystavení dvaceti pláten Muchovy Slovanské epopeje v pražském Veletržním paláci. Ani pět měsíců příprav ale neutišilo emotivní spor, kde má dílo viset. Moravský Krumlov oznámil, že v létě začne opravovat zámek a vynasnaží se obrazy získat zpátky. Praha zase do expozice investovala 36 milionů korun a dává jasně najevo, že se Epopeje nevzdá.

MapaPřípravy na vystavení Slovanské epopeje
videoPřípravy na vystavení Slovanské epopeje
...
video video

Přípravy na vystavení Slovanské epopeje

Obnova parku na Vinohradech

Kauza parku v Kouřimské ulici na Vinohradech má šťastný konec. Park, který byl v územním plánu chybně označen jako stavební parcela, získal developer za účelem výstavby. Starousedlíkům se ale podařilo přesvědčit radnici, aby park zachránila. Odkoupila ho a teď po třech letech ho bude revitalizovat.

MapaObnova parku na Vinohradech
videoObnova parku na Vinohradech
...
video video

Obnova parku na Vinohradech

Demontáž soch z Karlova mostu

Restaurátoři a jeřábníci tento čtvrtek demontovali z Karlova mostu další sousoší, které je nutné opravit. Šlo o dominikánského mnicha Vincence Ferrenského, křísícího mrtvého a opata Prokopa držícího berlou zkroceného čerta. Sochy opustily Karlův most přesně po třech stech letech.

MapaDemontáž soch z Karlova mostu
videoDemontáž soch z Karlova mostu
...
video video

Demontáž soch z Karlova mostu

Prague Photo Fest

V pražské galerii Dox začala přehlídka české fotografie - Prague Photo Fest. Vystavuje tam 200 fotografů - zavedených klasiků i těch začínajících. Cenu festivalu pro autora do 35 let získal absolvent opavského Institutu tvůrčí fotografie Jan Langer za cyklus snímků nazvaný Století.

MapaPrague Photo Fest
videoPrague Photo Fest
...
video video

Prague Photo Fest

Výstava Můj nový život

Naučte se s námi jednat a brát nás jako ostatní děti, vyzývá projekt Můj nový život. Dal název iniciativě na podporu malých pacientů se zhoubným nádorem, ale i stejnojmenné výstavě. Staroměstská radnice v Praze představuje na snímcích nemocné z dětské onkologie v Motole - třeba jako malé modelky.

MapaVýstava Můj nový život
videoVýstava Můj nový život
...
video video

Výstava Můj nový život

Jak se měří zdraví stromů

V pražských parcích a lesích se můžeme setkat s omotanými stromy. Není to výtvor chuligánů ani moderních umělců. Lesáci tak měří zdraví dřeva. Celé zařízení s počítačem se jmenuje stromový tomograf.

videoJak se měří zdraví stromů
...
video video

Jak se měří zdraví stromů

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST