Havarijní stav nadchodu; Bourání domu v centru; Konec metadonového centra; Pochod Praha-Prčice

Obsah dílu

Přehrát vše

Stalo se před časem:
30 let Domu bytové kultury

Přesně před třiceti lety byl přímo nad stanicí metra Budějovická otevřen Dům bytové kultury - v časech socialistického obchodování celorepublikový unikát. Nepružná ekonomika ale tehdy nestačila zásobit ani tuto výkladní skříň moderního socialistického bydlení. Reportáž Petra Sojky připomene historii i současnost DBK.

video30 let Domu bytové kultury
...
video video

30 let Domu bytové kultury

Havarijní stav nadchodu na Budějovické

Nadchod na Budějovické je v dezolátním stavu. Ze stěn jeho železné konstrukce odpadávají zrezivělé plechy. Lidé za to často spílají Domu bytové kultury. Ten ale majitelem není. Magistrát teď řeší, komu vlastně nadchod patří. Zanedbané je celé atrium s obchodní pasáží.

videoHavarijní stav nadchodu na Budějovické
...
video video

Havarijní stav nadchodu na Budějovické

Konec Dropinu ve Smečkách?

Metadonové centrum v ulici Ve Smečkách v Praze 1, kam docházejí na léčení drogově závislí z celé Prahy, by mělo po osmi letech skončit. Radnice se ho chce na základě stížností obyvatel zbavit a s pomocí magistrátu odstěhovat do jiné městské části.

videoKonec Dropinu ve Smečkách?
...
video video

Konec Dropinu ve Smečkách?

Budoucnost školy Sdružení na Pankráci

V Základní škole Sdružení na Pankráci se bude dál učit, minimální další školní rok. Rodičům žáků i učitelům svitla naděje na její záchranu. Demonstrace před radnicí a tisíce podpisů pod peticí přinutily radnici přehodnotit záměr sloučit školu se školou Plamínkové. Se záměrem zrušit školu radnice přišla kvůli malé naplněnosti i nepříznivé demografické studii. Tu ale opozice rozcupovala.

videoBudoucnost školy Sdružení na Pankráci
...
video video

Budoucnost školy Sdružení na Pankráci

Na cizím území:
Belgická ambasáda

Další díl seriálu o pražských ambasádách a jejich rezidencích přibližuje velvyslanectví Belgického království. Ambasáda sídlí ve Valdštejnské ulici v domě, který v roce 1915 postavil architekt Vojtěch Velflík. Ambasáda je tu od roku 1919. V 60. letech pak jako rezidence velvyslanectví začala sloužit vila v Bubenči.

videoBelgická ambasáda
...
video video

Belgická ambasáda

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST