Nákladové nádraží Žižkov; Nové místo pro záchranku; Nehoda autobusu

Obsah dílu

Přehrát vše
Na cizím území

Bulharská ambasáda

Bulharská ambasáda sídlí v Krakovské ulici - několik desítek metrů od Václavského náměstí - už 63 let. Budova velvyslanectví nepůsobí z ulice příliš vznešeným dojmem, připomíná spíše starý činžovní dům. Vejde-li ale návštěvník do zahrady a následně do interiérů, každý musí změnit názor. Tento klasicistní palác zde stojí od roku 1847. V jeho salonech i saloncích, stejně jako na zahradě se kromě recepcí a oficiálních schůzek čas od času konají také koncerty a výstavy, jež doplňují nabídku akcí jinak zajišťovaných a pořádaných kulturním institutem.


Místa ve školkách

Tisíce pražských rodičů teď řeší, jestli se jejich dítě dostane do školky. To je rok od roku obtížnější. Dětí předškolního věku je kvůli silným ročníkům 2007 a 2008 hodně a městské části, přestože se snaží navyšovat třídy a přistavovat školky, nedokážou zcela uspokojit poptávku zvláště letos, kdy hospodaří se sníženým rozpočtům a musely omezit investice.


Zlatá ulička - rekonstrukce jde do finiše

Více než rok trvající rekonstrukce Zlaté uličky na Pražském hradě jde do finiše. Autorům budoucí expozice zbývá už jen dovybavit domečky dobovým nábytkem a nářadím řemeslníků, kteří ve Zlaté uličce kdysi žili. Celkovou rekonstrukci Zlaté uličky odstartovaly poruchy zdejší kanalizace, kdy malebným domečkům kvůli podmáčení odpadními vodami hrozily i vážné statické problémy. Dělníci tady při opravách museli jít mnohdy až do šestimetrové hloubky pod povrch.


Nové místo pro záchrannou službu

Záchranná služba se po více než 150 letech existence možná dočká od zřizovatele - hlavního města - vlastní budovy. Dosud její centrála sídlí v nájmu a navíc v nevyhovujících prostorách v budově městské policie v Korunní ulici. Magistrát pro centrálu záchranky vytipoval pozemek v Troji, kde se dosud počítalo se stavbou parkovacího domu. Ten teď radní zavrhli a doporučují změnu využití parcely v územním plánu. Poslední slovo ke změně územního plánu i samotné stavbě budovy budou mít nejen zastupitelé, ale i městská část Troja, jenže ta ji soustavně odmítá.


Věžáky kontra rodinné domky

Obyvatelé sídliště Novodvorská bojují proti stavbě čtrnáctipatrového věžáku na rohu ulic Údolní - Vavřenova. Obávají se totiž zhoršení kvality bydlení a na poslední chvíli se pokoušejí investorovi zhatit záměr a podávají námitky na stavební úřad Prahy 4. Investor ale o změně projektu nechce slyšet. Prý už ústupek udělal, původně zde plánoval postavit osmnáctipatrové administrativní centrum.


Pel-mel zajímavostí

Bazar pro asistenční psy

V pražských Dejvicích se konal dvoudenní Velikonoční bazar. Jeho výtěžek půjde na konto společnosti Pomocné tlapky, která se stará o asistenční psy pro handicapované. Výcvik asistenčního psa trvá dva roky a vyjde zhruba na 250 tisíc korun. Společnost Pomocné tlapky předala za deset let své existence handicapovaným lidem už 114 speciálně vycvičených psů.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST