Grafičanka

Grafičanka! Je to celosvětový unikát! Nikde jinde se nedali dohromady špičkoví malíři a grafici, aby vytvořili vlastní kapelu. A přestože je to už 45 let, pořád jim to šlape.

Loutkáři a UNESCO

Na Letné vzniklo první české muzeum rodinných loutkových divadel. Nejen to ale i víc o fenoménu českého loutkářství, které je nově na seznamu nehmotných památek UNESCO.

Roztocké vláčky

Unikátní modelové kolejiště vybudovali železničářští nadšenci na roztockém nádraží. Včetně dokonalého modelu Vysočanského nádraží.

The Tap Tap hrají i divadlo

Známá hudební skupina lidí s hendikepy The Tap Tap hraje i divadlo. Od časů svého vzniku se kapela profesionalizovala přesně podle představ integrace handicapovaných lidí, jak ji razil profesor Jedlička.

Spolužáci z obecné školy

Že se schází středoškoláci, není nic výjimečného, ale aby se pravidelně vídala velká parta spolužáků z obecné školy, kteří navíc zahájili školní docházku už před válkou, je rarita.

Kormoráni na Vltavě

Kolonie dvou a půl tisíce kormoránů obsadila stromy na severním okraji Prahy. Vltavu mají jako jedno velké krmítko. Denně devastují tisíce ryb.

Komunitní zahrádky

Hned tři místa, kde vznikly komunitní zahrádky navštívila Sabina Janovicová. Nový fenomén neslouží jenom k samozásobení, ale i k sousedskému setkávání.

Vracenky

Hru, kterou vymysleli staroměstští kluci před sto lety, se snaží vrátit do ulic města parta nadšenců. Vracenkové turnaje pořádají dvakrát ročně.

Bitva na Bílé hoře

Velkou a věrnou rekonstrukci bitvy na Bílé hoře uspořádali šermířští nadšenci z Čech i z několika zemí Evropy. Zúčastnilo se jí víc než tisíc bojovníků.

Zahrádkáři v kolonii Na Košince pod Bulovkou

Místo, kde dodnes vládne ta pravá zahrádkářská idyla. Svůj volný čas tu tráví několik set zahrádkářů ve 150 chatkách. Ale už pár let to tak být nemuselo. Radnice chtěla rozšířit nově zbudovaný park právě na úkor zahrádkářské kolonie.