Závod Přes tři jezy

Ve skautské základně na Žižkově mají vzácnost – pohár pro vítěze vodáckého závodu Přes tři jezy. Ten první skauti dostali už v roce 1939. Tradice závodu byla přerušena vždy jen nástupy totalitních režimů. Trasa je dlouhá 6,5 km a vede nejmalebnějším úsekem pražské Vltavy. Povodí Vltavy při této příležitosti pouští všechny šlajsny jezů.

» Oficiální stránky akce

Přejít na obsah dílu


Grafičanka

Grafičanka! Je to celosvětový unikát! Nikde jinde se nedali dohromady špičkoví malíři a grafici, aby vytvořili vlastní kapelu. A přestože je to už 45 let, pořád jim to šlape.

Loutkáři a UNESCO

Na Letné vzniklo první české muzeum rodinných loutkových divadel. Nejen to ale i víc o fenoménu českého loutkářství, které je nově na seznamu nehmotných památek UNESCO.

Roztocké vláčky

Unikátní modelové kolejiště vybudovali železničářští nadšenci na roztockém nádraží. Včetně dokonalého modelu Vysočanského nádraží.

Přejít na obsah dílu


The Tap Tap hrají i divadlo

Známá hudební skupina lidí s hendikepy The Tap Tap hraje i divadlo. Od časů svého vzniku se kapela profesionalizovala přesně podle představ integrace handicapovaných lidí, jak ji razil profesor Jedlička.

Spolužáci z obecné školy

Že se schází středoškoláci, není nic výjimečného, ale aby se pravidelně vídala velká parta spolužáků z obecné školy, kteří navíc zahájili školní docházku už před válkou, je rarita.

Přejít na obsah dílu


Kormoráni na Vltavě

Kolonie dvou a půl tisíce kormoránů obsadila stromy na severním okraji Prahy. Vltavu mají jako jedno velké krmítko. Denně devastují tisíce ryb.

Komunitní zahrádky

Hned tři místa, kde vznikly komunitní zahrádky navštívila Sabina Janovicová. Nový fenomén neslouží jenom k samozásobení, ale i k sousedskému setkávání.

Vracenky

Hru, kterou vymysleli staroměstští kluci před sto lety, se snaží vrátit do ulic města parta nadšenců. Vracenkové turnaje pořádají dvakrát ročně.

Bitva na Bílé hoře

Velkou a věrnou rekonstrukci bitvy na Bílé hoře uspořádali šermířští nadšenci z Čech i z několika zemí Evropy. Zúčastnilo se jí víc než tisíc bojovníků.