Žižkovští vodní skauti

100 let si připomínají vodní skauti. Přírodní pozemek uprostřed Žižkova. Soudobá výstavba se sem hrne ze všech stran, ale zelená oáza stále odolává. Základna Čtvrtého přístavu vodních skautů jakoby ani nebyla v Praze.

Oficiální stránky 4. přístavu vodních skautů

Legenda Tros Sketos

Uskupení, které zatím neoslovuje davy. Přesto jsou jeho vystoupení vždy beznadějně vyprodaná.

Coworkingové dílny

Možnost pracovat sám nebo s ostatními lidmi – coworkingy neboli sdílená centra se rozmáhají v Praze.

Místa vzdoru

Praha 2 jako hlavní město disentu. Kniha Místa vzdoru historika Petra Blažka. Prošli jsme se s autorem po jednotlivých adresách.

Představení Ententýky

Potěšit děti v nemocnicích a dětských domovech – to je cíl party divadelníků. Představení zábavnou formou rozvíjí fantazii, hudební cítění a ukazuje krásy českého jazyka. Herci s ním vystupovali i za hranicemi.

Divadlo Viola: Ententýky

Koncert Tichého světu

Pěvecký sbor Akademického gymnázia Štěpánská se spojil s organizací Tichý svět a přetlumočeně zazpíval neslyšícím v bazilice svatých Petra a Pavla na Vyšehradě.

Oficiální stránky organizace Tichý svět

Carmina Bohemica

Dobře zpívající muži jsou prý v Praze už rozebraní, proto založila Věra Hrdinková sbor ryze ženský - s názvem, který v překladu znamená píseň česká, aby byl dobře čitelný i v zahraničí.

Závod Přes tři jezy

Ve skautské základně na Žižkově mají vzácnost – pohár pro vítěze vodáckého závodu Přes tři jezy. Ten první skauti dostali už v roce 1939. Tradice závodu byla přerušena vždy jen nástupy totalitních režimů. Trasa je dlouhá 6,5 km a vede nejmalebnějším úsekem pražské Vltavy. Povodí Vltavy při této příležitosti pouští všechny šlajsny jezů.

» Oficiální stránky akce

Grafičanka

Grafičanka! Je to celosvětový unikát! Nikde jinde se nedali dohromady špičkoví malíři a grafici, aby vytvořili vlastní kapelu. A přestože je to už 45 let, pořád jim to šlape.

Loutkáři a UNESCO

Na Letné vzniklo první české muzeum rodinných loutkových divadel. Nejen to ale i víc o fenoménu českého loutkářství, které je nově na seznamu nehmotných památek UNESCO.