Další zprávy na portálu ČT sport

• Voigt sebral Sosenkovi rekord v hodinovce
    Voigt sebral Sosenkovi rekord v hodinovce

18.9.2014 21:25

Grenchen (Švýcarsko) - Německý cyklista Jens Voigt překonal světový rekord v hodinovce, který od roku 2005 držel Ondřej Sosenka. Voigt stihl na dráze ve švýcarském Grenchenu ujet 51,115 kilometru. Sosenkův rekord z Moskvy byl 49,700 kilometru, zvládl ho ale na klasickém kole, zatímco Voigt využil v souladu s novými pravidly Mezinárodní cyklistické unie UCI speciální stroj pro dráhaře s parametry pro stíhačské disciplíny.

• Sáblíková před MS: Medaile? Uvidíme, jak se vyrovnám s profilem
    Sáblíková před MS: Medaile? Uvidíme, jak se vyrovnám s profilem

18.9.2014 15:46

Praha – Že na bruslích získává medaili za medailí, není nic nového. Martina Sáblíková by však ráda zabojovala o cenný kov i v sedle kola. Na blížícím se mistrovství světa má ambice především v časovce a trojnásobná olympijská šampionka sama přiznává, že se po tvrdé přípravě cítí ve výborné formě. Mistrovství ve španělské Ponferradě by jí zároveň mělo naznačit, jaké jsou její šance v boji o účast na olympiádě v Riu de Janeiru.

• Ježek: Doktor z místa pádu si myslel, že nepřežiji
    Ježek: Doktor z místa pádu si myslel, že nepřežiji

16.9.2014 23:08

Praha Dva týdny po pádu během hromadného spurtu na mistrovství světa v cyklistice hendikepovaných, kdy mu dle všeho šlo o život, se Jiří Ježek vrátil k inkriminovanému okamžiku i kritice nebezpečných reklamních plotů v cílovém prostoru těsně před závodem. Paralympiáda v Riu není v jeho případě na pořadu dne, ale víra odhodlanému a úspěšnému profesionálnímu sportovci nechybí. "Věřím, že se na závodní kolo mohu vrátit," řekl v Interview ČT24 Světlany Witowské první oficiální předjezdec s hendikepem na časovce Tour de France.

• Cyklistická soutěž S ČT sport na vrchol zná vítěze, čeká je cesta na MS
    Cyklistická soutěž S ČT sport na vrchol zná vítěze, čeká je cesta na MS

15.9.2014 21:00

Nové Město - V Novém městě na Moravě skončil první ročník cyklistické reality show S ČT sport na vrchol. Jeho vítězové doprovodí českou reprezentaci na mistrovství světa horských kol v Andoře.

• Contador po dvou letech opět vyhrál Vueltu
    Contador po dvou letech opět vyhrál Vueltu

14.9.2014 20:46

Santiago de Compostela - Španělský cyklista Alberto Contador vyhrál potřetí v kariéře Vueltu. Vedení v závodě, který opanoval už v letech 2008 a 2012, udržel i v závěrečné časovce na 9,7 km, jíž vyhrál Ital Adriano Malori. Druhé místo v konečném pořadí obsadil Brit Chris Froome před dalším Španělem Alejandrem Valverdem.