Další zprávy na portálu ČT sport

• Kateřina Nash s velkým náskokem kralovala v belgickém Namuru
    Kateřina Nash s velkým náskokem kralovala v belgickém Namuru

21.12.2014 18:07

Namur – Fantastický výkon a fantastický výsledek. Cyklokrosařka Kateřina Nash s velkým náskokem ovládla závod v belgickém Namuru a šest týdnů před domácím mistrovstvím světa se raduje z třetího vítězství ve světovém poháru. Druhá dojela Nizozemka Marianne Vosová, třetí skončila Američanka Katherine Comptonová. Závod mužů vyhrál Belgičan Kevin Pauwels a druhým vítězstvím v sezoně potvrdil své vedení v průběžném pořadí. Nejlepší z Čechů byl 21. Lubomír Petruš.

• Nash: Věřím, že Štybar v Táboře přece jen pojede
    Nash: Věřím, že Štybar v Táboře přece jen pojede

16.12.2014 16:53

Tábor - Kateřina Nash bude největší českou hvězdou a lákadlem pro diváky na cyklokrosovém mistrovství světa v Táboře. Sama však věří, že se na jihu Čech přece jen nakonec v rozporu s posledními zprávami objeví i Zdeněk Štybar, trojnásobný mistr světa v kategorii elite a obhájce zlata, jenž se však již naplno věnuje kariéře silničního profesionála.

• Nash po pěti letech startovala na republice a má druhý krosový titul
    Nash po pěti letech startovala na republice a má druhý krosový titul

13.12.2014 16:57

Milovice - Sedmatřicetiletá Kateřina Nash se po pěti letech představila na mistrovství republiky v cyklokrosu a stejně jako v lednu 2010 v Táboře získala v Milovicích titul. Zkušená reprezentantka za sebou nechala o 35 sekund úřadující mistryni Martinu Mikuláškovou, třetí dojela s odstupem 38 sekund trojnásobná šampionka Pavla Havlíková.

• Kadlec na motolské dráze vítězně zakončil kariéru
    Kadlec na motolské dráze vítězně zakončil kariéru

12.12.2014 22:50

Praha - Svůj poslední závod kariéry jel na dráze v pražském Motole Milan Kadlec. Byl to závod vítězný, když za sebou v bodovacím závodě nechal všechny soupeře a úspěšně uzavřel svou kariéru. Ve stíhacím závodě družstev kralovala pražská Dukla.

• Nový skandál v cyklistice? Astana čelí obvinění z dopingu
    Nový skandál v cyklistice? Astana čelí obvinění z dopingu

10.12.2014 22:22

Padova (Itálie) - Italský sportovní deník Gazzetta dello Sport odstartoval aféru, která bude mít možná dalekosáhlou dohru. Zveřejnil totiž dokumenty z vyšetřování policie v Padově, které naznačují systematický doping v cyklistické stáji Astana. Deník odkryl jména 38 profesionálů a jezdců do 23 let, kteří jsou do vyšetřování zapleteni. Figuruje mezi nimi i jméno českého jezdce Romana Kreuzigera, který v současnosti čelí nařčení z dopingu. Astana navzdory tomu získala licenci WorldTour, jež jí pro příští rok zajišťuje účast na nejvýznamnějších závodech.