Ďáblova lest (3/3)

Brána nebes

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1028  
Sdílet
| Poslat odkaz

Znalec černé magie Ivan Trojan a policejní komisař Jiří Dvořák pátrají po pachateli série rituálních vražd. Napínavý kriminální příběh inspirovaný existencí tajemné Ďáblovy bible. Dále hrají: A. Geislerová, T. Voříšková, V. Dyk, H. Vagnerová, S. Šuvadová, D. Prachař, F. Němec, S. Zindulka a další. Scénář A. Vašíček. Kamera M. Šec. Režie J. Strach

Doktor Runa je přesvědčen, že sériovým vrahem může být někdo, kdo se dostal k tajemnému listu, který před staletími z Ďáblovy bible záhadně zmizel. Podaří se mu dokonce přijít na klíč, podle kterého si vrah vybírá své oběti, je to magická číselná tabulka. Všechno nasvědčuje tomu, že vize otce Toderika se naplňuje. Runa dál intenzivně spolupracuje s kriminalisty Sumarou a Šímovou, i když oni o jeho teorii pochybují. Když ale beze stopy zmizí kdesi v Podlažicích Runova dcera Iveta, i kriminalisté pochopí, že Runa může mít pravdu. Pátrání se rozjede naplno. Zatímco Sumara se Šímovou odjíždějí na místo, kde by mohli dopadnout vraha při činu, Runa se s přítelem jeho dcery Ferinčákem snaží splnit poselství otce Toderika. K završení plánu fanatického šílence zbývá poslední oběť. Podaří se kriminalistům dopadnout vraha včas nebo to budou Runa s Ferinčákem, kdo zachrání nejen tuhle poslední oběť? Zdá se, že jde opravdu o mnohem víc, než jen o jeden lidský život. Blíží se zásadní střet s ďáblem u Brány nebes.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Jirka 25. 2. 2015 18:47

  Dobrý

  Seriál natočen svižně a dobře. Bohužel fikce páně Vašíčka jde někdy za hranu logiky. Oběti podle…

 • Marek 17. 3. 2014 21:57

  2. díl

  Druhý díl nejde spustit.

 • ZajícLen 1. 1. 2014 20:18

  Děkuji za krásně strávený večer při, podle mne, velmi dobře udělaném seriálu a to po všech stránkách. Mám velic…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 67 minut – Rok výroby: 2008 – ST  AD  HD
Žánr: Film
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Přehled dílů
Více na portálu ČT24
Edice ČT
Ďáblova lest ohrožena!

Ačkoli Edice ČT učinila před autogramiádou Ďáblovy lsti v Paláci knih Luxor veškerá bezpečnostní opatření – novinku Arnošta Vašíčka přinesli vojáci Modrého regimentu v plné zbroji (stejného regimentu, který kdysi přepravoval Ďáblovu bibli z Čech do Švédska).