Předchozí díl | Následující díl

Vlna (3/3)

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 315  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jiří Bartoška v roli muže, kterému katastrofa tsunami obrátila život naruby (2008). Dále hrají: T. Vilhelmová, V. Cibulková, S. Valentová, V. Dlouhý, J. Ornest, M. Vašut, J. Vondráček, J. Plouhar a další. Scénář J. Klíma. Kamera I. Popek. Režie J. Svoboda

Adam Klein (J. Bartoška), který se 26. prosince 2004 shodou náhod ocitl na hladině Indického oceánu a jako zázrakem přežil katastrofu tsunami, ještě nepřiznal svou vlastní identitu a vydává se za svého přítele Roberta Krause. Události posledních týdnů a měsíců mu doslova převrátily život naruby. Z úspěšného podnikatele se stal zoufalý štvanec. Domnívá se, že v Thajsku měl být zavražděn vrahem, najatým jeho manželkou a tchánem, který dluží velké peníze advokátovi Stehlíkovi (M. Vašut). Navíc ani přítel Kraus nebyl čistý. Měl kšefty s drogami a pro peníze se za ním až z Austrálie vydala jeho bývalá přítelkyně, jistá Ann (V. Cibulková). Ta samozřejmě pozná, že Adam se za Krause vydává a vydírá ho. Adamova malá lež s jeho pravou identitou je nicotná ve srovnání s podvody a zločiny, které postupně rozkrývá. Výčitky svědomí má snad jen vůči Marcele (T. Vilhelmová). Neví, že šikovná novinářka postupně zjišťuje pravdu o svém otci, o Krausovi i o svém dočasném podnájemníkovi Kleinovi. Spolu s Válkem (V. Dlouhý) tajně sledují jeho tchána Berana, na kterého nelítostně tlačí advokát Stehlík, a díky němu se dostávají dál, k dalším aktérům odporného kšeftu. Jsou v patách i Kleinovi, který dostal geniální nápad, jak vyřešit svou prekérní situaci. Jenže v téhle hře je příliš mnoho podrazů. Adam nic netuší, a tak je zaskočen, když se na místě akce, kterou vymyslel, v jeho bývalé vile, nečekaně objeví zásahová jednotka policie. Ve vile zůstávají tři mrtvá těla. To největší překvapení Adama ale čeká až nakonec… Závěr napínavého příběhu scenáristy Josefa Klímy a režiséra Jiřího Svobody je stvrzením pověsti obou tvůrců. Osudy hrdinů se završí tak, jak by tomu bylo i v reálném životě. Happy end sluší jenom pohádkám.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • Mirda 2. 12. 2013 10:33

  ČT chybí úcta k platičům

  Že se Bartoška válí někde na pláži za NAŠE peníze z nesmyslných popltaků budiš, ale že ČT není sch…

 • Ivan 4. 9. 2011 12:22

  diskuze

  Trochu mi uniká smysl diskuze. Dva příspěvky se ptají na to kde se mohou podívat na tent…

 • VARGOVA 29. 8. 2011 23:40

  marianav@zoznam.sk

  Dnes som nestihla tretiu časť. Vie mi niekto poradiť kde sa to dá vidieť?

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 70 minut – Rok výroby: 2007 – ST
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady
Edice ČT
Film České televize Vlna má svoji knižní podobu

Křest a autogramiáda knihy Vlna, které proběhli 10. března v Domě knihy Kanzelsberger na pražském Václavském náměstí, byli první akcí Edice ČT v letošním roce.