Záplavy 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6512  
Sdílet
| Poslat odkaz

Speciál ČT24 k aktuální situaci

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Povodně v Praze se daří zvládat, situace byla brzy ráno stabilizovaná
  Povodně v Praze se daří zvládat, situace byla brzy ráno stabilizovaná

  3.6.2013 06:11

  Praha - Vltavou v Praze v noci protékalo přes 2 800 kubíků za sekundu, podle pověřeného primátora Tomáše Hudečka se však podařilo situaci v metropoli stabilizovat. Povodňové zábrany jsou naddimenzovány zhruba o 300 kubíků. V roce 2002 byly největší průtoky až 5 300 kubíků. Hudeček již v neděli vyhlásil v hlavním městě stav nebezpečí. V noci začala evakuace části Zbraslavi a Modřan. Voda se tam za zábrany dostala kanalizací. 

 • Zareagovala Praha na nebezpečí povodně včas?
  Zareagovala Praha na nebezpečí povodně včas?

  2.6.2013 23:55

  Praha - Meteorologové očekávají, že by Vltava měla kulminovat na hodnotě 3 000 kubických metrů za vteřinu, což je o něco více než polovina kubických metrů vody, než kolik protékalo Prahou v době ničivých povodní v roce 2002. Tak, jak se blíží voda do Prahy, objevují se otázky, zda se nedalo tak vysokému průtoku vody centrem metropole zabránit. Pověřený primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) pro ČT24 řekl, že magistrát postupoval přesně podle povodňového plánu. Exprimátor Bohuslav Svoboda (ODS) si myslí, že Praha reagovala pozdě. Podobně reagoval pro ČT24 i starosta Prahy 5 Miroslav Zelený. Určité pochybení přiznal i člen krizového štábu Jiří Vávra (TOP 09).

 • Botič v Praze překvapil. Lidé si stěžují, že je nikdo nevaroval
  Botič v Praze překvapil. Lidé si stěžují, že je nikdo nevaroval

  2.6.2013 21:17

  Praha – Obyvatelé Záběhlic a Hostivaře si stěžují, že je nikdo nevaroval před případným nebezpečím rozvodněné říčky Botič. Situace v okolí toku je kritická. Úřady už tady evakuovaly desítky lidí. Boris Šťastný, zastupitel za Prahu 10, vidí příčinu překvapivě rychlého rozvodnění Botiče v tom, že vodu není schopna zadržet Hostivařská přehrada.

 • Prahou nyní protéká polovina vody, než tomu bylo v roce 2002
  Prahou nyní protéká polovina vody, než tomu bylo v roce 2002

  2.6.2013 21:25

  Praha - Centrem Prahy večer protékalo 2 000 kubických metrů vody za vteřinu. Meteorologové očekávají, že by Vltava měla kulminovat na hodnotě 3 000 kubických metrů za vteřinu. V roce 2002, kdy Prahu zasáhla pětisetletá voda, Vltava kulminovala zhruba na 4 700 metrech kubických za sekundu, přičemž nejvyšší průtok v Praze byl 5 300 kubických metrů za vteřinu. 

 • Pražská zoo evakuuje zvířata, zítra bude zavřená
  Pražská zoo evakuuje zvířata, zítra bude zavřená

  2.6.2013 22:49

  Praha - Pražská zoologická zahrada evakuuje zvířata ze spodní části areálu. Gorily s výjimkou Richarda, který se k přesunu zlákat nenechal, jsou v povodňové věži. Večer musela zoo uspat i Richarda. Do horní části zahrady pracovníci stěhují také želvy, tapíry a další zvířata, u nichž stěhování vyžaduje hodně času. Stěhování bude pokračovat až do rána a zítra bude zoo pro veřejnost uzavřená.

 • V centru Prahy nejede metro, zrušeny jsou i některé tramvaje
  V centru Prahy nejede metro, zrušeny jsou i některé tramvaje

  3.6.2013 03:08

  Praha - Velká voda nahání strach nejen lidem v okolí řek a potoků, ale omezuje také dopravu. V centru Prahy byl přerušen provoz metra a byla zavedena i omezení v povrchové dopravě. "Vyzývám proto každého, kdo může cestu do Prahy i po městě odložit, aby to v pondělí udělal. Praha řeší komplikovanou povodňovou situaci a chci požádat o pochopení a pomoc každého," uvedl pověřený primátor Prahy Tomáš Hudeček.

 • Charity chystají povodňovou pomoc, můžete přispět
  Charity chystají povodňovou pomoc, můžete přispět

  2.6.2013 23:31

  Praha - Lidem postiženým povodněmi pomáhají charitativní a humanitární organizace. Veřejnost může jejich činnost podpořit příspěvkem na sbírková konta nebo dárcovskou sms. Zájemci mohou nabídnout svou pomoc i jako dobrovolníci.

 • Podívejte se na záběry z postižených míst
  Podívejte se na záběry z postižených míst

  2.6.2013 18:38

 • Déšť začne ustávat až v úterý
  Déšť začne ustávat až v úterý

  2.6.2013 23:35

  Česko - "Situace není za námi, je velmi vážná," komentoval výhled počasí ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Na mnoha místech stále prší. "Předpokládáme, že srážky budou v noci slábnout, nicméně zítra ráno očekáváme od severu obnovení srážkové činnosti, z toho v horské oblasti Libereckého a Ústeckého kraje ještě intenzivnější. V Jihočeském kraji očekáváme, že srážky budou pokračovat s proměnlivou intenzitou, budou ustávat až v noci z pondělí na úterý," dodal.

 • Vláda: Pomoc 300 milionů korun a nouzový stav v postižených krajích
  Vláda: Pomoc 300 milionů korun a nouzový stav v postižených krajích

  2.6.2013 19:25

  Praha - Ústřední krizový štáb zatím vládě nedoporučil vyhlásit nouzový stav. Protože ale řeky stále stoupají, připraví podklady, aby bylo možné v případě potřeby takový stav v řádu jedné hodiny vyhlásit. Ministr vnitra Jan Kubice varoval, aby lidé zbytečně neriskovali a nepokoušeli se například sjíždět řeky. Vláda večer s okamžitou platností uvolnila 300 milionů korun, které jsou k dispozici obcím a městům. Vláda přislíbila i další pomoc armády a vyhlásila nouzový stav na území všech krajů v Čechách s výjimkou Pardubického kraje. Uvolnění finančních prostředků slíbil už v Otázkách Václava Moravce (OVM) ministr financí Miroslav Kalousek. 

 • ČT spouští k povodním Krizovou mapu
  ČT spouští k povodním Krizovou mapu

  2.6.2013 23:10

  Praha - Česká televize otevírá poprvé platformu nazvanou Krizová mapa Česka. Jde o webovou stránku, na které se shromažďují informace a záběry občanů z postižených míst. Přispět do ní může kdokoli, kdo disponuje užitečnými postřehy, fotografiemi nebo natočil krátké video. Informace o tom, jak efektivně svými zprávami můžete pomoct, najdete ZDE.

 • OBRAZEM: Velká voda skrz objektivy
  OBRAZEM: Velká voda skrz objektivy

  2.6.2013 14:55

  Praha - Déšť na mnoha místech Česka neustává a hladiny řek dál stoupají. Na 50 místech v Česku platí třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Velká voda už má i první oběť. V Podkrkonoší jsou na několika místech zatopené domy a obyvatele tam musel zachraňovat vrtulník. Ve středních Čechách zase zvednuté hladiny odřízly od okolí několik chatových osad, které museli evakuovat hasiči na lodích. Podívejte se na velkou vodu, kterou zachytili svými objektivy nejen diváci ČT2, ale také fotografové z agentur. Fotografie či videa z postižených míst můžete posílat na Facebook Počasí ČT.

 • Pod vodou je i část Německa, Rakouska a Švýcarska
  Pod vodou je i část Německa, Rakouska a Švýcarska

  2.6.2013 23:15

  Berlín/Vídeň/Basel - Problémy s rozvodněnými řekami mají kvůli silnému a vytrvalému dešti také okolní země. V některých částech Německa, Rakouska a Švýcarska voda vyplavila domy a vylila se na silnice. V Německu a Švýcarsku už kvůli povodním v posledních dnech zemřeli nebo jsou pohřešováni minimálně čtyři lidé. Z Rakouska je pak hlášen jeden mrtvý a dva pohřešovaní.

 • Praha: Začala evakuace, kulminace Vltavy se čeká ráno, zítra zůstanou zavřené školy
  Praha: Začala evakuace, kulminace Vltavy se čeká ráno, zítra zůstanou zavřené školy

  2.6.2013 23:22

  Praha - Vltava v Praze dosáhla třetího povodňového stupně a stále stoupá. Řeka by měla v metropoli kulminovat zítra kolem sedmé hodiny ráno. Průtok by mohl dosáhnout až 3 000 metrů krychlových. V centru, především kolem Vltavy, se evakuují stovky lidí. V ulicích pomáhají stavět protipovodňové zábrany vojáci a dobrovolníci. Metropoli již zasáhla dopravní omezení - již nyní jsou některé silnce uzavřeny, provoz některých úseků metra končí dnes ve 23:00 a Dopravní podnik připravuje na zítra další dopravní omezení, především v centru v okolí Vltavy. V důsledku toho zůstanou v Praze zavřené všechny školy, kromě univerzit.

 • Na Labi a ve Štěchovicích se evakuuje, na západě Čech není vyhráno
  Na Labi a ve Štěchovicích se evakuuje, na západě Čech není vyhráno

  2.6.2013 23:30

  Praha - Večer začala evakuace na Labi a u Vltavy před Prahou: Odejít ze svých domovů musejí obyvatelé Štěchovic, evakuuje se v Kralupech nad Vltavou, v části Děčína a v okolí Terezína. Během dne našli záchranáři ve zřícené podmáčené chatě v Třebenicích u Prahy druhou oběť záplav. Po 21:00 hodině v Trutnově vylovili z řeky Úpy tělo neznámého muže, zatím není potvrzené, zda jde o třetí oběť. Vláda večer vyhlásila nouzový stav na území všech krajů v Čechách s výjimkou Pardubického kraje. Původně měl mít západ Čech to nejhorší už za sebou, nicméně během noci se očekává kulminace řek nejen tam, ale i na severu Čech.

Stopáž: 2 minuty – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme.

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

čtvrtek 24. 4.

Hejtmani opouštějí část svých funkcí
Císař a Sisi: 160 let od svatby
Ukrajina: nová fakta o zastřeleném radikálovi Muzyčkovi
Rusko, Ukrajina, Slovensko a EU jednají o dodávkách plynu
Nejvyšší soud se ve sporu o poplatky postavil na stranu bank
Ochrana pracovníků psychiatrických léčeben
Zpráva Transparency Int. o korupci v Evropě

čtvrtek 24. 4.

Hejtmani opouštějí část svých funkcí
Předseda Akademie věd vyzval vládu, aby řešila situaci v GA ČR

čtvrtek 24. 4.

Týden před koncem sKaret: tisíce nevyměněných karet

Další zdroje