Státní maturity 2011

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6512  
Sdílet
| Poslat odkaz

Interaktivní speciál ČT24 o chystaných státních maturitách

Bezprecedentní situace – letos poprvé nemine studenty státní maturita. Zároveň v situaci, kdy se silně otřásá křeslo pod stávajícím ministrem školství Josefem Dobešem, který měl mnohaletý proces završit. Nejen o tom bude velký interaktivní speciál ČT24 Státní maturity 2011. Startuje 13. dubna ve 20:00 na zpravodajské ČT24 a potrvá dvě hodiny.

První část speciálu se zaměří na praktický stav příprav a na náladu přímo ve školách. Studenti, učitelé a rodiče budou mít příležitost diskutovat přímo s ministrem Josefem Dobešem a šéfem organizace CERMAT Pavlem Zeleným. Posléze se pořad podívá na to, jak se maturuje jinde. Polskou zkušenost zprostředkuje varšavský zpravodaj Miroslav Karas, z Cambridge se připojí profesor Rudolf Haňka.

V závěrečné části se ČT24 pokusí o hlubší debatu o dalším směřování našeho školství. Proč se zhoršují výsledky českých studentů, i když rodiče i učitelé jsou podle průzkumů přesto se stavem školství spokojeni? Jak proměnit posedlost tituly na touhu po skutečných kvalitních vědomostech a znalostech, které umožní lepší uplatnění v dnešním globalizovaném a komplikovaném světě? Jak rozpoutat větší koncepční společenskou debatu o tom, jaké školství chceme mít?

V této části vystoupí kromě ministra i rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs, Radek Špicar ze Škody Auto, který je i poradcem Svazu průmyslu a dopravy, pedagog a lektor kritického myšlení Ondřej Hausenblas či předseda Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska Vladimír Kolder.

Moderování se ujmou David Borek a Zuzana Tvarůžková, která do debaty bude průběžně zapojovat diváky prostřednictvím komunikačních cest známých z Hyde parku ČT24.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2011
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

úterý 22. 4.

Jednání o Ukrajině
Jednání tripartity

středa 23. 4.

Jednání vlády
Vláda o změně církevních restitucí
Knihy bez DPH
Vláda ke Generálnímu ředitelství státní služby
Pátrání po letu MH370
Přetáčení tachometrů (sestřih brífinku)
Pátrání ve vraku jihokorejského trajektu

středa 23. 4.

Senát bude jednat o církevních restitucích
Sněmovní komise k Opencard vyslechla svědky

Další zdroje
Související pořady