Dnešní témata: Výstava o osobnosti spisovatele Josefa Merhauta; Imrich Veber vystavuje v Opavě své fotografie; Liberecké muzeum mapuje historii českého lyžařství; Výstava „Drama v rámu“

Patří k téměř zapomenutým autorům. Přesto, že byl v 90. letech 19. století jednou z vůdčích osobností české brněnské kultury. Literáta dramatického Brna připomíná dnes už snad jen jedna z brněnských ulic – Merhautova. A teď aktuálně také výstava v Památníku písemnictví na Moravě. Letos totiž uplyne od narození Josefa Merhauta 150 let. Nejen o něm bude Kultura v regionech. Výtvarníka Vladimíra Kokoliu představí tvůrci dokumentu „Kdokolia“. Jak vypadá „Drama v rámu“ – jak se fotí divadelní inscenace – od prvních zkoušek až po premiéru – prozradí studenti JAMU. Moderuje Jiří Václavek.

O pořadu

Pořad v týdenním cyklu představuje nejzajímavější kulturní počiny uplynulého týdne v regionech České republiky. Hlavní částí pětadvacetiminutového pořadu je živá beseda s hosty k tématu, které aktuálně hýbe domácí kulturní scénou. Maximální snaha o kontaktnost a aktuálnost předkládaných informací se projevuje ve snaze zařadit do pořadu co nejvíce živých hostů z celé republiky. Autoři pořadu se chtějí průběžně věnovat všem oblastem kultury – divadlo, hudba, literatura, architektura, památky. Ojedinělou novinkou je blok krátkých informací, které nazírají na kulturní dění v prizmatu peněz. Závěr relace patří vždy anonci, která zve diváky na nejzajímavější kulturní akce příštího týdne.

Premiéra vždy v sobotu ve 12:30 na ČT24

E-mail: kulturavregionech@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST