Předchozí díl | Následující díl

MAHARAL - Tajemství talismanu (1/5)

Rabínova závěť

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dobrodružná cesta za bájným pokladem a za rozluštěním tajemství starého talismanu (2007). Hrají: B. Seidlová, B. Navrátil, M. Kramár, A. Neubauerová, T. Materna, M. Valenta, M. Táborský, M. Hádek, J. Somr, L. Havelková, L. Veselý a další. Scénář M. Bezouška. Kamera A. Šopov. Režie P. Jandourek

MAHARAL – Tajemství talismanu je napínavý a tak trochu fantastický příběh tří pražských dětí – Aleny, Davida, Ondry a tří dospělých – charismatického hledače pokladů Aarona Cohena, jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny a sympatického slovenského historika Martina Šimka. Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede na tajemná místa staré Prahy, hradu Zvíkov, i do spletitého a mnohdy strašidelného pražského podzemí. Tam všude se odehrává napínavé pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa, po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek – jsou to nečekaní konkurenti, tajemné hádanky, dobře maskované pasti, falešné stopy, ale v neposlední řadě i vlastní strach.

Kromě úchvatných pražských reálií a napínavého děje je třeba zmínit i výborné herecké výkony. To platí jak pro role dětí, které hrají Adriana Neubauerová (Alena), Tomáš Materna (David) a Matyáš Valenta (Ondra), tak i dospělých. Z nich jmenujme Bořivoje Navrátila, který je coby Čechoameričan Cohen doslova neodolatelný, stejně dobře se ovšem se svými postavami vyrovnali i další dva protagonisté – Bára Seidlová jako doktorka filosofie Kristina a Maroš Kramár v roli zpočátku poněkud záhadné postavy Martina Šimka.

Vydejme se tedy do 16.století a sledujme, jak pražský rabín Löw předává na smrtelné posteli dvěma vyvoleným klíč k nalezení pokladu císaře Rudolfa II.. Tajemství pokladu je ukryto ve dvou polovinách talismanu, které do sebe přesně zapadají…

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Jitule 4. 7. 2012 21:21

  nádhera

  Tak tohle bylo úžasné, opravdu skvěle propracovaná historie s fantazií....no coment. Jídlo p…

 • Milan 3. 7. 2012 11:15

  Pokracovani?

  Bez druheho dilu to jnemelo cenu vysilat.

 • resad 30. 12. 2010 22:04

  fakt super seriál ale nevím kdy byl 5 nebo-li poslední díl

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2007 – ST
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Nejbližší díly ve vysílání
Rabínova závěť (1/5)

sobota 28. 10.

Tajná výprava (2/5)

sobota 4. 11.

Přehled dílů
Související pořady