Kluci v akci

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 122313  
Sdílet
| Poslat odkaz

Filip Sajler a Ondřej Slanina divákům zábavnou formou ukazují kouzlo vaření a přípravy jídel v podání skutečných profesionálů. Nejde však pouze o suchý výčet zpracovaných ingrediencí a popis správného postupu. Vaří totiž mladí kluci, kteří jsou nejen zručnými kuchaři s mnoha nápady a osobitým přístupem, ale mají navíc i dar zprostředkovat divákům potěšení ze skutečného kulinářství.

Nejnovější díl

V poslední době se zvyšuje význam profese enologa a degustátora vín, který dokáže zalovit ve své chuťové i znalostní paměti a doporučit to správné víno k určitému pokrmu. Mezi skutečné znalce patří pan Zlatko Míčka. Kouzlo jeho práce tkví v tom, že doprovází-li jídlo správně vybrané víno, pokrm i víno získávají na dalším rozměru, otevírají se vůně a chutě, které by samy o sobě tolik nevynikly. K jakým jídlům bude Zlatko vína doporučovat? Čekají nás dva předkrmy – artyčoky s petrželovým máslem a šafránové raviolli plněné telecím masem. Vrcholem menu je kohout na víně. Kohoutek pochází z farmy ze západní Šumavy a kuchaři ho připraví na starofrancouzský způsob.
Videoarchiv
Video Propásli jste některý díl? Vaříte rádi podle videa? Na 300 vydání pořadu od roku 2005 najdete v našem videoarchivu.
Členění masa
Soutěž Jak upravit různé části vepřového nebo hovězího? Podívejte se na schéma s popisem a doporučením, na co se ta která část nejlépe hodí.
Diskuse diváků
 • tlusťoch 3. 5. 2015 00:05

  Norsko

  Pekné.Kuchár pohoďák,pekne naaranžované jedlá,dal by som si toho lososa na konci,pikantn…

 • Libuse 1. 5. 2015 17:47

  pomucka na okrajeni ananasu

  Z PVC je krajec na ananas, ktery vykroji prostredni duzinu a take vnejsi nepri…

 • Roman Skřejpek 30. 4. 2015 15:01

  Barman je opravdu třída.

  Kde se v této zemi bere toliko škarohlídů a hlavně pak žen,či dívek.Pan barman to pravdu…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST  HD
Žánr: Magazín
Nejbližší díly ve vysílání
Norsko – Tromsø II

sobota 9. 5.

Májové vaření

sobota 16. 5.

Kohout na víně II

sobota 23. 5.

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail:

Fit rodinka