Kuchařské maturity na Zámku Vlašim. Připravil M. Froyda
Ne každému studentovi se poštěstí chodit do školy umístěné na zámku, který je navíc ze všech stran obklopen nádherným parkem. Maturanti Střední odborné školy z Vlašimi právě složili kuchařské zkoušky a Kluci v akci byli na místě činu. Dopřejeme vám napínavou podívanou na průběh zkoušek i na přípravu lahůdek.
„V údolí řeky Blanice přiléhajícím k vlašimskému zámku byla do 18. století obora s lovnou zvěří a zámecká zahrada. V poslední čtvrtině 18. století na jejich místě začali budovat tehdejší majitelé panství Marie Josefa z Trautsonu a její manžel Karel Josef z Auerspergu zámecký park v romantickém duchu. Postupně vznikl jedinečný přírodně krajinářský park doplněný množstvím romantických staveb a zákoutí, o kterém J. Schaller ve své Topografii Království českého z roku 1788 napsal, že svou krásou vyniká téměř nad všechny ostatní parky v Čechách. (citace z www.vlasimskypark.cz)
Jemné a dietní maso v paštice je kombinováno s prorostlou a pikantní slaninkou, piniový oříšek zas dodá pokrmu exotickou příchuť. Delikátní chuť dovrší výrazná studená omáčka z lesních plodů.
recept

Maso z kančího hřbetu je hustě protýkané špalíčky špeku a česneku. Ingredience jsou prosté, zato se na jejich hojnosti a kvalitě nešetří, včetně másla a smetany. Výsledek je vynikající!
recept

Pomazánka doplněná opékanými rajčátky, hojnost listového salátu, vše zakápnuté sladko-kyselým dresinkem a křupavý toustík − ideální pokrm pro zahradní party.
recept
Svěží pokrm, který voní exotickými dálkami po citronu, zázvoru a koriandru.
recept
Kurosan 23. 5. 2013 13:43
Vaříme na pivu II
Mám "Kluky v akci" celkem rád a tak nejsem šťastný, když se štábu po…
karel kratky 19. 5. 2013 16:06
Prisada do jidel?
Proboha, co to je prisada do jidel? To uz neumime varit bez chemie? Odpustte v…
Alizabet 5. 5. 2013 17:52
4.5.2013
Každý díl má svoje pro a proti,mohu se dívat nebo to vypnu a nedívám se.Komu v…
Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:
Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.