Pro zobrazení videa je nutné nainstalovat do internetového prohlížeče zásuvný modul Adobe Flash Player.

Jak to chodí u hrochů

Nůžky

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 134  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hrošík si vystřihuje a od vystřihování je jen kousek ke hře na opravdového holiče. Děda se přidá a při hře vezme za své paruka hroší maminky, kterou se budou muset pokusit co nejlépe spravit.

Původní série loutkových grotesek o hroším dědovi a vnoučkovi. Každé ráno hroší maminka a tatínek odjíždějí do práce a ti dva zůstanou spolu sami doma. Hry a nápady, kterými si krátí čas, jsou plné fantazie a vzájemného pochopení. Jsou zkrátka takové, že by jim je lidské děti mohly závidět, vždyť je vidět, že i uvnitř toho nejmenšího domečku si s trochou dobré vůle lze hrát na celý svět!

Úsměvné příběhy jsou sice bez komentáře, ale přesto se v nich povídá – dědovi propůjčil svůj hlas Jiří Lábus a vnukovi Barbora Hrzánová. Jenomže mluví svou řečí – mluví spolu hrošsky! A je na vás, milí diváci – zda jim porozumíte!

Seriál pro Českou televizi vzniknul ve studiu HAFAN FILM, které originálním způsobem rozvíjí klasickou českou metodu loutkové animace. Autorem námětu i scénáře, výtvarníkem i režisérem seriálu je Jan Balej, hudbu složil Karel Holas z Českomoravské hudební společnosti, kameramanem byl Miloslav Špála, animátorem Alfons Mensdorf-Pouilly. Dramaturgem seriálu byl Jan Kutálek.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • Honzík Burger 24. 2. 2014 18:11

  Prosba

  Jak se to zapíná ?

 • Eliška.N 1. 7. 2012 16:42

  večerníček

  to je můj onebejsší hrošícky i tatnínek má je moc mi je nahráváme

 • Zbyněk 27. 6. 2009 18:58

  To je hrůza

  K animaci nemám výhrady, ale asi by to chtělo bez zvuku. Jak se má dítě naučit mluvit spisovn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 7 minut – Rok výroby: 2000 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež