Pohádky z mechu a kapradí

Jak jedli kaši

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 920  
Sdílet
| Poslat odkaz

Po velkém úspěchu prvních ještě černobílých Pohádek z mechu a kapradí odvysílala tehdy ještě Československá televize dalších třináct dílů. Autorem byl také spisovatel Václav Čtvrtek, scénář napsal režisér Zdeněk Smetana, který už dřív známé postavičky dvou skřítků z pařezové chaloupky nakreslil. Neopakovatelným hlasem vyprávěla Křemílka a Vochomůrku Jiřina Bohdalová. Hudba je dílem skladatele Jaroslav Celby. Tomu se podařilo zkomponovat jednu z nejmelodičtějších hudebních znělek.

Od té doby se Pohádky z mechu a kapradí mnohokrát s velkým úspěchem opakovaly a staly se součástí Zlatého fondu večerníčku. Seriál začíná pohádkou Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko a končí, když skřítci přijdou ke dvěma pěkným panenkám. Děti se setkají s vosou Otylkou, vodníkem Krapítkem, s tchořem Šuperkou, s hranostajem, s tesaříkem Nafouskem a s dalšími zvířátky, osobitými a humornými pohádkovými postavičkami.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • martina 9. 3. 2013 21:58

  prosba

  Jsem ráda za opakování původních českých nejoblíbenějších (profilových) Večerníčků ku výročí čt. S čím se ale nedokážu srov…

 • Agaqx 28. 2. 2013 04:50

  Jen české?,

  Já jsem byl moc malý, asi to byla cizí pohádka, hrály tam živá zvířata, Rezka hbitá, víc si nepamat…

 • Jarmila Hannah Čermáková 14. 1. 2013 16:00

  Znělka

  Znělku napsal mistr Jaroslav CELBA a jsem velmi pyšná na to, že zhudebnil i jednu …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 8 minut – Rok výroby: 1970 – ST  4:3
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Nejbližší díly ve vysílání
Jak si ani nelízli povidel

Neděle 26. 7.

Jak hráli maličké víle

Pondělí 27. 7.

Jak jedli kaši

Úterý 28. 7.