Kde jsem:

Dabingové pexeso

Marcel Petrov — Lidé — Česká televize

režisér

Jeho spolupráce s TS Ostrava se datuje od roku 1992. Do jeho filmografie patří dřívější cykly Salón moravskoslezský, Klekánice, pořady zaměřené na současnou poezii a výtvarné umění, záznamy divadelních představení (Portugálie v Národním divadle moravskoslezském) nebo hudebních festivalů (Janáčkovy Hukvaldy aj).

Dlouhodobě se podílí na cyklech Náš venkov, Ta naše povaha česká, Pod pokličkou, Nemám práci, Příběhy železné opony, V zajetí železné opony a Tajné akce StB. Připomínáme, že cyklu Příběhy železné opony udělila v říjnu 2006 Česká filmová a televizní akademie televizní cenu Elsa v kategorii „Nejlepší publicistický pořad“. A v lednu 2007 jej Český filmový a televizní svaz FITES vyznamenal cenou Trilobit.

K velkým dokumentům, které Marcel Petrov režíroval, patří: Svoboda pod bodem mrazu aneb Perpetuum mobile Eskymo Welzl, Ztracené klíče od domova, Když maškary mohou do chrámu, Když čerti nosí štěstí, Dopisy z cely smrti, Roztroušený Hnát, Slezský ráj to na pohled, Mlynáři od Babic. Podílí se na ostravském vydání Večerů na téma…

Odkazy