iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 10. 2016
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

23 hlasů
15472
zhlédnutí

Reportéři ČT

Lex Babiš se vrací — Hanin kufřík — Volby jako souboj klanů

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lex Babiš se vrací

  0:57 do playlistu

  Lex Babiš se vrací
  Minulou středu vrátil Senát Poslanecké sněmovně novelu zákona o střetu zájmů, známou jako lex Babiš. Jedním z důvodů bylo to, že její účinnost má být posunuta o půl roku, na září 2017. Poslanci budou tedy znovu rozhodovat o tom, zda se má omezit členům vlády podnikání a zda mohou vlastnit média. Novela se nelíbí hnutí Ano a především jeho předsedovi Andreji Babišovi, který ji vnímá jako podraz koaličních partnerů. Natáčeli Aneta Snopová a Jiří Leschtina.

 • Hanin kufřík

  16:33 do playlistu

  Hanin kufřík
  Už v roce 2004 jsme vysílali reportáž o Haně Bradyové, která jako třináctiletá zahynula v Osvětimi. Její příběh ožil díky zakladatelce tokijského centra pro studium holokaustu, která si pro svůj památník vyžádala několik autentických předmětů po obětech tábora. Byl mezi nimi i kufřík malé Hany, z něhož se postupně vyklubal dramatický příběh. Sepsala jej kanadská publicistka i na základě vzpomínek Hanina bratra Jiřího, který jako jediný z rodiny unikl peklu. Devadesátiletý pan Brady, který žije v Kanadě, se těšil, že mu 28.října předá prezident řád T.G. Masaryka. Ministr kultury Daniel Herman pak oznámil, že jeho strýc vyznamenání nedostane proto, že se navzdory výhrůžkám z Hradu setkal s dalajlámou. Hrad tyto informace popírá. Natáčel Michal Kubal.

 • Volby jako souboj klanů

  27:58 do playlistu

  Volby jako souboj klanů
  Kandidáti najímají pro voliče auta a autobusy, dávají jim zdarma jídlo a pití. Ale to, co je u nás vnímáno jako nešvar, je tam skoro povinnost. Stejně jako právo přijít k volbám. Mluvíme o volbách v Jordánsku, které proběhly na konci září. Odvolit do jordánského parlamentu přiletěli z Prahy i dva čechojordánští podnikatelé, kteří sponzorovali kampaně svých bratrů. V jedné z mála stabilních zemí blízkého Východu s nimi natáčela Markéta Kutilová.

Přehrát vše

Související