iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 9. 2015
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
13509
zhlédnutí

Reportéři ČT

Spící zámek — Brána do Evropy — Učitelka z Cejlu

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spící zámek

  0:55 do playlistu

  Spící zámek
  Zámek v Čimelicích, místo, kde prožil Karel Schwarzenberg dětství, je v zuboženém stavu. Od počátku devadesátých let, kdy jej získal v restituci, se tu moc nezměnilo, přiznává to sebekriticky i šéf TOP 09. A to přesto, že zámek je jeho srdeční záležitost a místním slíbil, že pod jeho rukama rozkvete. Místo toho mu hrozí pokuta od památkářů, kteří jsou nespokojeni především s interiéry zámku. Natáčel reportér David Vondráček.

 • Brána do Evropy

  13:13 do playlistu

  Brána do Evropy
  Ostrov Lesbos se minulý týden stal centrem tisíců uprchlíků především ze Sýrie. Denně tam na gumových člunech přistává asi dva tisíce lidí. Odsud pak pokračují dál směrem do Evropy. Náš reportér Jan Moláček zobrazuje jejich první kroky, naděje i obavy na strastiplné cestě.

 • Učitelka z Cejlu

  25:38 do playlistu

  Učitelka z Cejlu
  Amnesty international opakovaně kritizuje Česko za segregaci romských dětí ve školách. Není samo. Problém ovšem je i na straně romských rodičů, které často nechápou význam vzdělání. Jak z toho ven, ukazuje příběh Boženy Horváthové z brněnského Cejlu. V místní školce učí děti, které mluví jen romsky, neznají barvy ani čísla. Sama se přitom pochází z chudobné rodiny z východního Slovenska a sama musela projít cestou, kterou teď ukazuje ostatním. O problém se zajímala reportérka Jana Neumannová.

Přehrát vše

Související